OpenStreetMap

Складні випадки маппінгу POI

Posted by Lindroid on 21 April 2012 in Ukrainian (Українська)

Багатоквартирні будинки, які зводились колись як суто житлові, збудовані вздовж шляхів великих людських потоків, в нинішніх капіталістичних умовах частину житлового фонду втратили на користь комерційного. Практично весь перший поверх окупували магазини і офіси найрізноманітнішої спрямованості. Буває їх дуже багато, більше десятка, і входи в них розміщені вздовж фасаду дуже нерівномірно. Тому щоразу проходячи мимо, мучився питанням: а як же позначати їх розташування? На GPS-пристрої, навіть висококласні, сподіватися не варто - сигнал близ висотних будинків спотворюється. Міряти рулеткою? Довго та й люди можуть не сприйняти :-) В черговий раз крокуючи мимо одного з таких “інкубаторів малого бізнесу”, додумався от до чого.

Потрібен будь-який пристрій для запису звуку. Я використовую смартфон, який завжди в кишені.

Йду мимо будинку пішки. Звичайним кроком. По прямій траекторії. Чим ближче до будинку маршрут, тим точніше будуть розмічені входи. Підходячи до будівлі, вмикаю диктофон, переходжу на розмірений крок, стараюся весь час витримувати один ритм. Порівнявшись з будівлею, починаю подумки лічити кроки. Порівнявшись з входом, вголос промовляю в диктофон число скільки кроків наміряв і починаю відлік спочатку - до наступного входу. Таким чином фіксую кількість кроків між входами кожного з магазинів/офісів та від крайніх з них - до країв будівлі. Йду далі у своїх справах.

Повертаючись назад мимо того ж будинку, знов вмикаю диктофон і надиктовую все що бачу на вивісках - назви, графіки роботи, телефони та ін.

На цьому маппінг “в полі” завершується, займає він від сили 2-3 хвилини. Далі - елементарна математика. Повернувшись додому, на комп’ютері запускаю програму роботи з електронними таблицями. Використовую Google Docs, хоча це не принципово. Вмикаю відтворення запису, слухаю і виписую в перший стовпчик відстані в кроках між входами: 5, 14, 7, 7, 16, … В найнижчій клітинці формулою підбиваю суму. Нам відомі: довжина фасаду будівлі в метрах (виміряна в JOSM) та довжина в кроках; ділимо перше на друге і отримуємо довжину власного кроку на момент проходу вздовж будівлі. Обчислити тепер відстань між входами в магазини в метрах - задача на одну дію. Але краще в сусідній колонці вивести відстані до кожного з входів від єдиної точки - рогу будівлі, так ми мінімізуємо ризик внесення накопичувальних похибок.

Приклади такого маппінгу: http://www.openstreetmap.org/browse/way/112175477 http://www.openstreetmap.org/browse/way/101557756 (зверніть увагу на кількість точок на об’єкті: Mapnik відображає не усі)

Сподіваюся, цей нескладний метод допоможе вам збільшити кількість POI в OSM. Зрозуміло, що точність його не сантиметрова, але цілком достатня: півкроку в ту чи іншу сторону - це ширина дверей магазину. За будь-яких обставин пропорції відстаней між входами зберігаються, тому загальна картина буде дуже близькою до реальності. Точніше можна зробити лише маючи на руках оброзмірений план будинку.

Location: Полтава, Шевченківський район, Полтава, Полтавська область, 36000-36499, Україна

Comment from andygol on 22 April 2012 at 08:45

Дуже гарний приклад. Думаю, що всім маперам (не тільки початківцям) він допоможе у мікро-мапінгу територій.

P.S. Саме у такий спосіб створюються мапи для спортивного орієнтування, до речі.

Comment from trolleway on 23 April 2012 at 08:13

А ещё можно попробовать сфотографировать такой дом с другой стороны улицы, и лепить точки считая по окнам.

Login to leave a comment