OpenStreetMap

andygol

Mapper since:
January 26, 2009
OSM Forum OSM Wiki GitHub Mapillary

Formerly Mapbox (2014-2022)

Інформація для новачків


Ласкаво просимо в ОСМ!

Оскільки це ваші перші кроки у створенні мапи ОСМ ознайомтесь із Керівництвом для початківців, а краще прочитайте “Керівництво для початківців OpenStreetMap!” або оригінал “OpenStreetMap Beginner’s Guide” англійською на https://learnosm.org/.

Також хочу зазначити, що назви вулиць, теґ name=*, ми додаємо українською та дублюємо їх в name:uk=*, назви іншими мовами (якщо вони вживаються), наприклад, назви англійською – в name:en=*.

Хочу звернути вашу увагу на те, що фоновий шар зі супутниковими знімками може бути трохи зсунутим від свого реального положення. Для того щоб підлаштувати положення фонового шару потрібно у вбудованому в сайт редакторі перейти до меню Налаштування тла (B) / Налаштування зсуву тла та підтягнути фон під наявні GPS-треки (для показу треків скористайтесь відповідним меню в редакторі) чи під вже нанесені об’єкти (див. в ВікіОСМ статтю Використання аерофото).

В iD (вбудований редактор на сайті) є можливість в якості фону використовувати супутникові знімки надані Майкрософт Бинг (використовуються в якості типового фону), ESRI, Mapbox, Maxar та інші.

Що почитати чи подивитись

Для ознайомлення з мапінгом в ОСМ я створив канал в Youtube, де викладаю відео в яких ділюся власним досвідом та показую як замапити той чи інший об’єкт в OpenStreetMap, як користуватись програмами редакторами OSM.

За роки роботи з OSM я написав кілька дописів в Щоденниках та в корпоративному блозі Mapbox (Fast building tracing with JOSM, Mapping turn restrictions and speed limits with Mapillary, Mapping turn lanes in OpenStreetMap). Крім цього раджу також глянути на https://labs.mapbox.com/mapping/, де ви зможете знайти багато порад щодо мапінгу в OpenStreetMap.

PS. Стежте за інформацією на сторінці OpenStreetMap Ukraine в Facebook, @osm_ua в Twitter, в Блозі – OpenStreetMap Україна.

PPS. Прошу бути також АКУРАТНИМИ під час внесення правок та випадково НЕ ЗІПСУВАТИ правильні дані, які були внесені раніше іншими маперами!

PPPS. В разі виникнення питань пов’язаних з нанесенням об’єктів на мапу та їх теґуванням, можете звертатись до мене через ОСМ або в Slack - OSM Ukraine.

З повагою, Andygol

See previous version of this profile on GitHub.