OpenStreetMap logo OpenStreetMap

Натрапив на дефект у побудові шосейних вело маршрутів в Komoot (на Graphhopper), але це може повторюватись і на інших навігаторах (OSMAnd ітд)

При побудові шосейних треків (коли треба виключно асфальтні дороги), він відмовляється в деяких місцях вести по шосе, а обходить цю ділянку по будь-яких дорогах поруч, включаючи грунтовки і тропи. А якщо примусово прокласти там трек - пише "вам треба буде спішуватись з вело" і збільшує загальний час маршруту.

Проблема виявилась у неповному заповненні тегів якості доріг з порушенням порядку заповнення.

Зазвичай, якщо теги дороги не заповнені, але вказаний її ранг ('trunk', 'primary', 'secondary'), то маршрутизатори вважають її асфальтом.

І ось тут хтось ставить тег якості поверхні smoothness, забуваючи про surface. Коли дорога гарна, хоча б intermediate, проблем ніяких. Але якщо 'smoothness = bad', то маршрутизатор вирішить, що там грунтовка. І навіть ранг дороги 'primary' вже не допоможе, і відправить нашого шосера блукати по реальним грунтовкам

І звісно, це наче проблема розробників, але пошук через Overpass показав, що в Европі дуже мало ділянок з подібною проблемою, лічені випадки.

Можна просто виправити поточні проблемні ділянки в Україні, але постане інша задача. У нас дуже багато шосе не мають тегів типу поверхні (хоча навіть зі супутника видно, що то asphalt). І лише питання часу, коли хтось з маперів поставить знову тег якості поверхні, забувши вказати її тип, чим зробить цю дорогу "непроїздною" для шосейного велосипеда.

І доводиться просто час від часу робити пошук через Overpass

Email icon Bluesky Icon Facebook Icon LinkedIn Icon Mastodon Icon Telegram Icon X Icon

Discussion

Comment from andygol on 30 September 2023 at 15:25

З тим, що інформація від місця до місця дуже сильно різниться, ви, звісно, праві. Для когось тих даних, що є вже цілком достатньо, для когось, наприклад велосипедистів на шосейних велосипедах – ні.

Варто зазначити, що кожен мапер робить в проєкті щось, в першу чергу, для себе, а якщо це ще стає в пригоді комусь іншому так це взагалі  – win-win.

З вашого допису зрозуміло, що для певної групи споживачів є проблема. Але як її подолати – “щоб отримати це, потрібно зробити спочатку це, а потім оце, а далі…” і в такому ж дусі – такого немає. Схоже ваш допис не має результативної частини, чи може я не уважно читав.

Докладніше можна продовжити обговорення на форумі - https://community.openstreetmap.org/c/communities/ua/66

Log in to leave a comment