OpenStreetMap

Продовжую виправляти проблеми мікромаппінгу, які виникають, після втручання мотивованих новачків

На цей раз звернув увагу, що в одній частині міста, Komoot відображає якийсь концтабір замість приватного сектору або локацію зі зйомок “Той, що біжить лабіринтом”. Виявилось, що кожен вхід в приватний будинок був позначений точкою gate. Це все рівно, що на кожен будинок нанести точку, яка обозначає місто (і на кожному будинку буде здоровезний напис Citiname), тобто, це надлишково, не несе ніякої практичної цінності, не тільки ніяк не допомогає при навігації, а і шкодить, забиваючи візуальним шумом. Gate потрібен для конкретного вказання обмежень переміщення через певну дорогу. Наприклад, візуально можна подивитись, і побачити, що дорога не вільна, вона закривається воротами, але без заборони доступу. Чи навпаки - ворота з закритим доступом. Саме тому, ця точка відображається на навігаційних велосипедних мапах. Теоретично, таке позначення воріт буде корисна лише у випадку, коли хтось захоче підрахувати загальну кількість воріт у місті. Але перетворювати мапу міста на великих збільшеннях у суцільні ворота для цього мабуть не треба.

Як уникати таких помилок? (окрім ознайомлення і розуміння терміну і проблем мікромаппінгу)
1. Задати собі питання, кому саме буде корисним додавання ваших об’єктів Наприклад, в даному випадку, навіть виробники воріт не дуже будуть зацікавлені, так як достатньо знати просту кількість приватних будинків
2. Чи зможете ви нанести ці об’єкти на усе місто включно. Чи зможете агітувати і заохочувати наносити ці об’єкти в масштабі усієї країни? Світу? Наприклад, нанесення доріг і доріжок є головною задачею для OSM. Можна навіть не знати точно, куди їдеш, головне якими шляхами, и чи можна десь зрізати шлях. Тому теоретично, треба наносити абсолютно усі дороги включаючи path. Будь де, у будь якій точці світу. Чи наприклад, нанесення знаків пріорітету give way. Не те що б важлива справа, але вказання буде доречним. Навігатор перестане вести через, наприклад, вулицю, яка по всій довжині має другорядне значення. Перетин нерегульованих перехресть з вимогою поступатись дорогою не самий кращий маршрут для неелектричного велосипеда Оворічення ж кожного будинку - що би що?

Comment from andygol on 8 June 2022 at 08:51

Можливо у мапера було бажання показати входи у будинки, які в свою черго позначаються тегом entrance=* (https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:entrance)

Comment from BikeForestExplorer on 8 June 2022 at 13:32

На них і виправляю)

Comment from BikeForestExplorer on 8 June 2022 at 13:37

Точніше, там були саме позначення автомобільних воріт, які є в кожного приватного бидинку. Візуально - то все вірно, а практично - не потрбіно)))

Comment from andygol on 9 June 2022 at 10:09

Ну, я б не сказав, що позначення саме воріт (в’їздів у двори приватних помешкань) є непотрібними. Те що на стандартному стилі вони досить помітні не робить іх завим компонентом даних. Можливо стиль потребує корегування - не дані ;)

Comment from BikeForestExplorer on 9 June 2022 at 14:23

Так, як згадали вище - треба просто інше позначення, яке не буде захоплюватись туристичним софтом. Я тут ще знайшов перлину - скупчення десятка гаражів у дворі, і кожне з gate. Постає питання: навіщо позначати настільки детально непрактичні речі, коли у місті все ще є незамаплені будинки чи ті ж гаражні кооперативи. Є прекрасна цитата: “враховуйте рівень деталізації навколо вас”


Login to leave a comment