OpenStreetMap

Відкритий лист до користувача dima_ua

Posted by Lindroid on 6 July 2012 in Ukrainian (Українська)

Шановний dima_ua! Змушений вдатися до такої форми звернення до вас, бо немає певності, чи розумієте ви все те, що я вам писав у переписці приватній. Ваші відповіді більше схожі на відмахування. Я вам надав вже безліч посилань на документацію, і прямі підказки стосовно того як вірно позначати об’єкти, але чомусь ви все це ігноруєте. Не знаю напевне, але підозрюю, що не тільки мене. Можливо, інструкції для вас надто складні? ОК, тоді особисто для вас # Два простих рецепти

  1. Усі дороги, які ви креслите, позначайте виключно двома тегами: highway=road, source=Bing. Крапка. Ніяких secondary, tertiary, residential - практика показує, що з місцевістю ви незнайомі.
  2. Не чіпайте вже наявні об’єкти. Вони вивірялися багатьма людьми протягом тривалого часу.

Дотримуючись цих двох простих правил, ви нанесете мінімум шкоди проекту, яку зараз наносите шаленими темпами. Хоча ви напевне вважаєте себе піонером і сподвижником, повірте - це не так. Досвід приходить з часом. У вас його ще нема.

На підтвердження своїх слів наводжу наступне.

  • Дороги в районі села Затурине під Полтавою після ваших правок були такими: лінк на ImageShack Питання: чому ви вирішили позначити їх як secondary та tertiary? Чому ви не позначили їх highway=road, як я вас неодноразово просив? Я не пожалкував часу, сів на велосипед і вкрутив учора після роботи 40+ км.

І знаєте, мені дуже шкода було б людей, яких би навігатор спрямував накресленою вами secondary-дорогою. Бо виявилося, що оця дорога не тягне більше ніж на track - вона аби-як вимощена необтесаним камінням, тому слугувати може хіба що полігоном для випробування підвіски на міцність. Той, хто з вашої легкої руки вибрав би цей маршрут як альтернативу паралельній трасі Т-17-07, матюкав би найгіршими матюками і весь проект OpenStreetMap, і того, хто креслив дорогу. Ви добиваєтесь такої слави?

А дорога, яку ви повисили до неймовірного для неї статуса tertiary - знаєте що це насправді? Рядова сільська вулиця, ще й у найгіршій реінкарнації. Дивіться тут.

Те, що кладовище ви обвели по контуру, ніяк цей контур не затегувавши, - це вже такі дрібниці… Дуже корисний об’єкт, так?

Тепер подивіться як повинно бути.

По-вашому, це дрібниці, що я витратив три години на поїздку і ще до глибокої ночі мапив? Ні, звичайно, до певної міри час проведений з користю, спалена певна кількість калорій… Але їх я міг спалити і в якихось пріоритетніших задачах.

Це ж добре, що Затурине під Полтавою. А Пирятин? Залишається лише здогадуватись за яким принципом ви розкидали пріоритети на його дороги. Або доведеться мені стати супер-радонером щоб за вами встигати.

По-вашому, так всюди розвивався проект OpenStreetMap? Спотворенням вивіреної інформації?


Дуже хочеться сподіватися, що з вас виросте добрий маппер. З вашими темпами у вас є всі шанси. Але працюйте над якістю. Вчіться. Читайте документацію. Не приймайте одноосібних рішень - спілкуйтесь на форумі. Цінуйте час - свій і колег!

Location: Подільський район, Полтава, Полтавська область, Україна

Comment from [C3]Paradox on 12 July 2012 at 11:07

Коментарів немає. Нуль на масу

Comment from [C3]Paradox on 12 July 2012 at 11:09

Сподобалась жага правди. Не полінуватись і перевірити. І все по ділу розписано

Comment from Lindroid on 12 July 2012 at 12:09

А інакше практична користь нашої спільної роботи стрімко наближатиметься до нуля :(

Login to leave a comment