OpenStreetMap

Чия робота буде кращою - на результат чи за винагороду?

Posted by Lindroid on 15 June 2012 in Ukrainian (Українська)

Сьогоднішня ситуація. Час - близько години ночі, я на роботі, чергую. Телефонує колега, просить зорієнтувати його на місцевості, бо не можуть знайти будинок за адресою “Ціолковського, 31”. Нагадую: надворі глибока ніч, спитати на місці нема кого. Навіть не думаючи про альтернативи, заходжу в OpenStreetMap (добре що сам замапив район), знаходжу будинок, підказую орієнтири. Виявилось, що колеги були за кілька кроків від шуканого місця. Усі щасливі.

Вже вранці вирішив подивитися інші мапи, змоделювати ситуацію що було б у відсутність OSM. В першу чергу глянув на відомчу, придбану нашою організацією у великій солідній конторі, яка, до речі, продає картографічні дані в Google Maps. Там під 31-м номером зовсім інший будинок. Може у нас стара база і гугль купив у них новіші дані? Йду на гугломапи, але й там та ж біда з нумерацією. Яндекс? Помилки ідентичні. Лише на парі менш популярних картографічних сервісів цей будинок був з вірним номером (але не варто втішатися, бо сусідній - з помилковим).

Мораль: А могло статися, що ситуація була б критичною і від уміння швидко зорієнтуватися залежало б чиєсь здоров’я чи навіть життя… Кому пред’являти тоді претензії? Комерсантам, в договорах з якими заздалегідь передбачені усі відмазки?

Так що, колеги-маппери, мапимо усе підряд, не гребуємо ні макро- ні мікромаппінгом. Бо в роботі, виконаній за винагороду, на першому місці завжди винагорода, а не якість результату.

Кому цікаво, забийте в Nominatim: “31, Ціолковського вулиця, Полтава”.

Location: Полтава, Шевченківський район, Полтава, Полтавська область, 36000-36499, Україна

Login to leave a comment