OpenStreetMap

rsh's Diary

Recent diary entries

Вирішили ми вибратись у кіно, ну й по дорозі замапити ту ділянку де ми йшли.

Маріуполь досить дивне місто, таке враження ніби там не оправились після розвалу Союзу і досі думають як-же назвати вулиці. Так на вулиці Євпаторійській до цих пір висить вказівник "Комсомольська". Я нічого не маю проти комсомольців, але два різних вказівника на одній вулиці, трохи збивають з пантелику... :)

Така ж ситуація з вулицею Мирополитьська, але там проявляються вказівники з перехресних вулиць. Є місце де на 3-х будинках - 3 різних вказівника і все це вздовж однієї вулиці.

Не було часу пройти вздовж кварталів, тому деякі вулиці позначив лише на перехрестях де ми були, наступного разу поз’єднуємо.

З.І. Хто знає як сюди малюнки додавати?

Location: Центральний район, Маріуполь, Маріупольська міська громада, Маріупольський район, Донецька область, Україна

Сьогодні почав мапити адреси. Схоже що це перші адреси що було добавлено по Бердянську.

Ставилась досить амбіційна ціль, отримати адекватний мапінг номерів будинків приватного сектора та відпрацювати методику, як визначати номера будівель на місцевості :)

З інструментів - Nokia 5230 (+GpsMID) та Garmin Vista HCx. Ідея була така - обійти заданий район, та по ходу фотографувати або відзначати у GpsMID точки з номерамибудинків та назвами вулиць. Також фотографії повинні були стати першоджерелом для визначення типу поверхні дороги.

Обхід перетворився на справжній квест, почалось все з того що я не правильно визначив де починається вулиця "Приазовський тупік", та зайшов на завод, після чого довелось обходити балку. Власне мапінг почався з протилежного кінця ніж задумувалось :)

Найбільше даних дало фотографування. Неприємно вразив Garmin, десь з середени треку він "поплив". Трек вийшов абсолютно хибним. Причому сталось це на досить відкритій місцевості. Єдине припущеня - я ніс його на шиї під курткою, можливо в якийсь момент я розмахуючи руками закрив супутники.

Добре що на телефоні було виставлено аби додавати до фото дані ГПС, тож JOSM при редагуванні правильно розмістив знімки.

Текстові мітки в GpsMID виявились досить не зручними у польових умовах. Буду думати як використовувати аудіо мітки. Також було б добре навчитись наносити лінії та точки. Поки що мені це не доступно через підвисання GpsMID у режимі редагування.

Врешті вийшло, те що можна побачити на карті. Усі номера зняти не вийшло, але я вважаю, що це не принципово. Приблизно зорієнтуватись на місцевості можна, де знаходиться той чи інший будинок. Потім, використовуючи той-самий метод, або залучивши місцевих, можна познаходити і додати пізніше.

Location: Бердянськ, Бердянська міська громада, Бердянський район, Запорізька область, 71100-71127, Україна

Завантажив треки по Бердянську.
http://osm.org/go/0oxCu8C--
Малювати й малювати...
В центрі міста загубили одну вулицю, через те частина вулиць поїхала в сторону моря.
Ну та нічого, довгими зимовими вечорами будемо підчищати :)
Усі бажаючі допомогти are wellcome! :)

Location: Бердянськ, Бердянська міська громада, Бердянський район, Запорізька область, 71100-71127, Україна

Общепіт

Posted by rsh on 4 October 2010 in Ukrainian (Українська).

Ну не знаю я українського варіанту цього слова :)

А мова їдеться про нову столову що відкрилась в нашому містечку на вул. К. Маркса. Через дорогу від магазину Азовський. Зветься цей генделик "Брава страва". Дівчата в національних костюмах. Оздоблення в українському стилі.

Що до страв, то ціни трохи завищені як для нашого міста. Так наприклад відбивна з овочами 14 грн.

Але сподобалось як сік наливають, стакан грам 400 (може трішки менше, але одним я цілком можу напитись, в той час як у інших столових мені потрібно два або три :) ).

Тому, хто буде в нашому місті, та забажає пообідати з першим другим та третім, цей заклад можна порекомендувати як один з варіантів.

Трохи пізніше, як буде більше часу постараюсь позначити інші схожі заклади, де можна не дорого та ситно перекусити.

Location: Бердянськ, Бердянська міська громада, Бердянський район, Запорізька область, 71100-71127, Україна

Сьогодні зустрів ДАЇ в такому місці де й ніколи не подумав би - на околиці міста на АКЗ там де вул. Фестивальна спускається до моря. Ловили усіх хто піднімався з пляжа ї перевіряли усе що бачили. До одного хлопця прискипались начеб-то в нього номера погано пофарбовані. Одним словом ЗАСІДКА!

А ще в нас на косу зняли не тільки шлагбаум, а навіть і будки з яких гроші брали. Так-що тепер вїзд безкоштовний для усіх, а не тільки для місцевих. Приїздіть до нас у гості! :)

Location: Бердянськ, Бердянська міська громада, Бердянський район, Запорізька область, 71100-71127, Україна

Був сьогодні в нашому аеропорту. Хех, все таке ж як в дитинстві, тільки без літаків. Сумно. А колись туди їздив маршрут №7.
Зараз там проводять змагання місцеві стрітрейсери. На під’їздній дорозі намальовано мітки "старт" та "фініш". Сама територія аєропорту огорожена колючим дротом.

А ще цікаво мапити наше 8-ме Березня. Практично у кожному кварталі є безліч під’зних доріг, але деякі з них на справді є провулки. В’їзжаєш в такий та не знаєш чи виїдеш на іншій вулиці чи стикнешся зі зграєю злющих псів, що живуть по дворам. Інтрига!

Location: Бердянськ, Бердянська міська громада, Бердянський район, Запорізька область, 71100-71127, Україна