OpenStreetMap

radmar's diary

  • Rss

Recent diary entries

Mszaniec - Santoczno

Posted by radmar on 1 June 2014 in Polish (Polski)

Po dwóch weekendach przerwy w końcu dane mi było wybrać się z Naszą Chatą ponownie do lasu. Tym razem przeszliśmy odcinek Mszaniec - Santoczno, przy okazji poznając historię Włodzimierza Korsaka. Pogoda dopisała, a na OSM przybyło trochę nowych danych.

Location: Mszaniec, gmina Kłodawa, powiat gorzowski, województwo lubuskie, Polska

Sarbiewo - Santoczno... czli wzdłuż Sarbiny i Przyłężka z N.Ch.

Posted by radmar on 27 October 2013 in Polish (Polski)

Tym razem wybraliśmy się na 15 kilometrowy spacer wzdłuż rzek Sarbina i Przyłężek. Jak zwykle okazało się, że nawet "pełnoprawne" mapy topograficzne posiadają błędy i idąc wzdłuż Sarbiny droga nagle urwała się... a właściwie zarosła samosiejkami i została "pochłonięta" przez las.

Tym razem przy okazji zmapowałem Sarbiewo, okoliczne stawy (w pobliżu miejscowości Sarbiewo i Przyłęg) oraz dodałem kilkanaście leśnych track-ów.

Location: dojazd pożarowy 27, Sarbiewo, gmina Zwierzyn, powiat strzelecko-drezdenecki, województwo lubuskie, 66-542, Polska

Rudnica - Lubniewice, czyli wzdłuż Lubniewki

Posted by radmar on 29 September 2013 in Polish (Polski)

15 września 2013 r. z Naszą Chatą przeszliśmy się z Rudnicy do Lubniewic wzdłuż urokliwej rzeczki Lubniewka. Z ciekawszych miejsc odwiedziliśmy Rezerwat Janie im. Włodzimierza Korsaka, gdzie można podziwiać proces pochłaniania jeziora przez roślinność.http://www.ziemialubuska.pl/4253,4121,,.html Oczywiście przy tej okazji w OSM przybyło trochę danych z okolicznych lasów.

Location: Kosek, Trzcińce, gmina Lubniewice, powiat sulęciński, województwo lubuskie, 69-210, Polska

Gorzowskie góry, czyli rezerwat "Buki Zdroiskie"

Posted by radmar on 24 August 2013 in Polish (Polski)

Aby zmapować ten miły zakątek przyrody potrzebne były aż trzy wycieczki. Za pierwszym razem wybrałem się na wycieczkę pieszą Górki Noteckie - Zdroiskie Buki - Zdroisko - Wojcieszyce, następnie była to trasa Jezioro Nierzym - Zdroisko - Jez. Wełmino i Wełminko, Zdroiskie Buki - Jez. Racze, Santok. Dzieła dopełniła wycieczka z "Naszą Chatą" na trasie Zdroisko - Zdroiskie Buki - Zdroisko. Ale warto było, gdyż meandrująca głębokim jarem rzeczka Santoczna jest tak urokliwa, że można tam wracać bez końca. A całości dopełnia okalający rzekę bukowy las. W zasadzie to czeka mnie jeszcze jedna wycieczka, aby dokończyć "dzieła" i zmapować kawałek wokół Santocznej w okolicy torów kolejowych linii Krzyż - Gorzów Wlkp. - Kostrzyn. Więcej na temat tego zakątka przyrody można przeczytać tutaj: http://www.echogorzowa.pl/news/30/na-szlaku/2013-08-21/beskidy-tuz-pod-gorzowem-4643.html

Tak więc jeśli zawitasz w okolice Gorzowa odwiedź ten zakątek. Naprawdę warto!

Location: Janczewo, gmina Santok, powiat gorzowski, województwo lubuskie, Polska

Wokół jeziora Lubniewsko z "Naszą Chatą"

Posted by radmar on 3 August 2013 in Polish (Polski)

W niedzielę (14 lipca 2013 r.) wybraliśmy się na wycieczkę niebieskim szlakiem wokół jez. Lubniewsko. Muszę przyznać, że pierwszy raz widziałem tak dobrze oznakowane i utrzymane szlaki. Widać, że Lubniewice, w znacznym stopniu żyjące z turystyki, dbają o tzw. infrastrukturę turystyczną, o czym świadczą również liczne przygotowane miejsca do odpoczynku. Szlak jest bardzo ciekawy, gdyż prowadzi wzdłuż brzegów jeziora, przy czym raz po raz mijamy niewielkie cieki wodne i źródełka. Na szlaku znajduje się także odgałęzienie prowadzące na pomost widokowy. Po dojściu do Rybakówki plenery wprost powalają i same "wchodzą w obiektyw". Zachęcam do odwiedzenia. Prócz szlaku i okolicznych leśnych traktów i ścieżek, tym razem zmapowałem także trochę miejscowości Lubniewice, korzystając z faktu, że po dojściu do Lubniewic były jeszcze 2h czasu do powrotu.

Location: dojazd pożarowy 1, Rybakówko, gmina Lubniewice, powiat sulęciński, województwo lubuskie, 69-210, Polska

Trzebicz - Lubiatów z "Naszą Chatą"

Posted by radmar on 25 July 2013 in Polish (Polski)

Tym razem (30 czerwca 2013 r.) wybraliśmy się do Puszczy Noteckiej. Pogoda i humory dopisały, a przy okazji udało się zebrać trochę nowych danych dla OSM.

Location: Lubiatówka, Rąpin, gmina Drezdenko, powiat strzelecko-drezdenecki, województwo lubuskie, 66-530, Polska

Ustronie Morskie w czerwcowe dni

Posted by radmar on 15 July 2013 in Polish (Polski)

W połowie czerwca udało mi się spędzić 4 dni w Ustroniu Morskim. Nie, nie siedziałem na plaży, gdyż tego nie "trawię". Na szczęście czas nad morzem też można spędzać aktywnie. Jednego dnia wybrałem się do Gąsek w celu odwiedzenia latarni morskiej. Pomimo iż w linii prostej z Ustronia do latarni w G. jest około 8 km., mi się udało przejść 27 km. :) Z ciekawszych obiektów naniesione na mapę OSM zostały następujące: zaszyta w lasach Bateria Artylerii Stałej BAS 31, znajdujące się między Wieniotowem, a Gąskami leśne ścieżki, nazwy ulic i oznaczenie ulic jednokierunkowych w Ustroniu M., poza tym sklepy, aż jeden stwierdzony bankomat :), poczta, miejsca biwakowe, tablice z planami, kilka domów wypoczynkowych i park linowy znajdujący się na wschodnim krańcu Ustronia.

Następnego dnia postanowiłem oddalić się od morza w kierunku południowym w celu odwiedzenia najstarszego dębu w Polsce. Ukryty w lasach dąb Bolesław liczy sobie około 800 lat.

Dąb Bolesław

Przy okazji naniosłem parę miejsc biwakowych i tym podobnych obiektów.

Na pocieszenie powiem, że nie martwcie się w samym Ustroniu Morskim jeszcze sporo do naniesienia zostało. ;)

Location: Marynarki Wojennej, Wieniotowo, gmina Ustronie Morskie, powiat kołobrzeski, województwo zachodniopomorskie, 78-111, Polska

Kłodawa - Lipy z "Naszą Chatą"

Posted by radmar on 15 July 2013 in Polish (Polski)

W dniu 19 maja 2013 r., jak co niedzielę odbyła się wycieczka piesza organizowana przez Klub Turystyki Pieszej "Nasza Chata" w Gorzowie Wlkp.: http://ktpnaszachata.w.interia.pl/wejscie.html Tym razem pokonaliśmy trasę Kłodawa - Lipy o długości około 18 km. Zebrałem ślad GPS i zrobiłem sporo zdjęć, na podstawie których została uzupełniona mapa openstreetmap.org na obszarze lasów Puszczy Barlinecko-Gorzowskiej. Z pewnym opóźnieniem co prawda, ale ostatni czas nie należał do najłatwiejszych - trzeba było skończyć pracę dyplomową i się obronić.

Location: Smolarki, Kłodawa, gmina Kłodawa, powiat gorzowski, województwo lubuskie, 66-415, Polska

Brzoza - Buszów z "Naszą Chatą"

Posted by radmar on 29 April 2013 in Polish (Polski)

Jak co niedzielę odbyła się wycieczka piesza organizowana przez Klub Turystyki Pieszej "Nasza Chata" w Gorzowie Wlkp.: http://ktpnaszachata.w.interia.pl/wejscie.html Tym razem pokonaliśmy trasę Brzoza - Buszów o długości 15,3 km. Jak zwykle zebrałem ślad GPS i zrobiłem sporo zdjęć, na podstawie których zostanie uzupełniona mapa openstreetmap.org na obszarze okolicznych lasów.

Location: Buszewko, Buszów, gmina Strzelce Krajeńskie, powiat strzelecko-drezdenecki, województwo lubuskie, 66-510, Polska