OpenStreetMap

lpechacek's diary

  • Rss

Recent diary entries

Adresní body v Mladé Boleslavi

Posted by lpechacek on 9 July 2011 in Czech (Česky)

Můj import adresních bodů v MB koliduje s předchozím importem z UIR-ADR (http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/freemap#Adresn.C3.AD_body_-_MPSV.28UIR-ADR.29). Nemazal jsem předchozí import, jelikož přece jen může obsahovat ještě nějakou cennou informaci. Dobrovolníci na úklid tohoto zmatku jsou vítáni.

Location: Mladá Boleslav, okres Mladá Boleslav, Středočeský kraj, Střední Čechy, Česko

Dálnice a rychlostní silnice

Posted by lpechacek on 20 February 2011 in Czech (Česky)

Tak jsem dokončil označení placených a neplacených úseků dálnic a rychlostních silnic podle informací z webu ŘSD. Některé už byly (skoro) hotové, některé chtěly více péče.

V rámci této práce jsem zjistil, že ne všechny části dálnic a rychlostních silnic jsou označeny tagem "ref". Situace je nejzajímavější u mostů, kde je kolize mezi označením silnice a označením mostu. Podle mého názoru má přednost označení silnice, protože se orientujeme podle čísel silnic, navíc [1] se o tagu ref pro mosty moc nerozvádí, zatímco [2] specifikuje jeho použití pro dálnice naprosto jasně.

Našel množství drobných chyb, které jsem obratem opravil. Pokud jsem něco rozbil [3], tak prosím stížnosti na moji hlavu. :)

[1] http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:bridge
[2] http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway=motorway
[3] http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/7334743
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/7336717
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/7342317