OpenStreetMap

Nesim's diary

Recent diary entries

MAPS.ME

Posted by Nesim on 23 August 2016 in Turkish (Türkçe)

Maps.Me Navigasyon Uygulaması

Sade ve Kullanışlı

Android ve İos işletim sistemlerinde bulunan ve Openstreetmap haritasının verilerini kullanan en güzel ve sade navigasyon uygulamalarından biridir. Haritanın akışkanlığı, tasarımı ve sadece temel navigasyon ayarları ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor.

Çevrimdışı ve Ücretsiz

Uygulamayı herhangi bir ücret ödemeden istediğiniz ülkenin haritasını cihazınıza yükleyerek internetsiz bir şekilde özgürce kullanabilirsiniz.

Harita Düzenleme

Openstreetmap kullanıcıları için en önemli özelliği budur. Bildiğiniz gibi openstreetmap’e katkıda bulunmak için her zaman bilgisayar başında bulunamıyoruz. İşte bu noktada dışarıdayken gördüğümüz haritaya eklenmemiş eczane, market, kafe vb. bir çok noktayı anında uygulama üzerinde “Haritaya Bir Ekleyin” seçeneğiyle ayrıntılı tanımlamalarla birlikte ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca daha önce haritaya eklenmiş binaların kapı numarası, sokağı gibi ayrıntılar eklene biliniyor.

Sesli Yönlendirme

Oluşturduğunuz rotada Türkçe sesli yönlendirme seçeneği de bulunuyor.

Güncelleme Aralıkları

Bir çok uygulama harita verilerini aylarca güncellemiyor. Ancak Maps.Me uygulaması genelde 1 ay olmadan openstreetmap’teki verileri çekerek haritalarını güncel tutuyorlar.

Popülerdir

Android’te 10 milyon fazla indirme rakamına ulaşmış.