https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
Hvorfor har du løst denne?
https://www.odense.dk/borger/trafik-og-veje/byliv-og-byrum/odenses-byrum/albani-torv
Det er dog lidt svært at finde ud af hvad der skal gøres pt grundet nuværende arbejde i området..
Hjarts spørgsmål besvares af Damgaards link til beskrivelsen af 'Albani Torv' : det er ikke en 'gade' men en 'plads', hvor nogle virksomheder har adresse.
Jeg mener der i det mindste så bør være en plads med det navn her. Hold hellere bemærkningen åben til vejarbejdet er slut og vi kan mappe området færdigt med en plads med det navn.
Lader til at arbejdet er slut nu og at der er navngivet en sti langs adresserne.
Så noten kan vel lukkes nu?
https://www.openstreetmap.org/changeset/68976920#map=19/55.39588/10.39057&layers=N
Jeg er ikke sikker på hvorvidt alt arbejde i området er slut. På SDFE flyfotos er området umiddelbart nord for stien stadig en kæmpe byggeplads.
Albani Torv kan man finde på OIS, hvor nr. 1 til 14b nu kan ses.
I det hele taget er byggeriet så småt ved at være færdigt.
Så ser alt ud til at være på plads.
Lukker noten