https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
Nie, to samowolne edycje użytkownika adrianis. Np. http://www.openstreetmap.org/changeset/48838837#map=15/53.1595/23.1268&layers=N
Już wycofałem te edycje. Sprawa póki co zamknięta.
Może by tak nie rozwijać skrótów tylko je zostawić?
Te zasady powstały z bardzo praktycznych powodów. Automatycznie skrócić jest łatwo (np. tym programem https://github.com/balrog-kun/shrtnms/blob/master/shorten.c ), ale rozwinąć niekoniecznie. Tak się robi na całym świecie, chociażby w USA i UK. Tam Street, Road, Avenue są np. w mapach Mapboxa zamieniane na St, Rd, Ave. Tu oczywiście widać już niejednoznaczność pisania skrótów - czy St to Saint, czy Street?
Tak się robi na całym świecie - chodziło mi o OSM. "Pojedź" tam na mapie, to zobaczysz o co mi chodzi.
Myślę, że już wszystko wyjaśnione.