Changeset: 46977793
zmiany w topologii istniejących obiektów i dodano nowe ciągi piesze
Closed by pebeto
Tags
created_by | iD 2.1.3 |
---|---|
host | https://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap) |
locale | pl |
Discussion
-
Comment from RicoElectrico
To znowu ja, kilka wskazówek: Gdy drogi się przecinają powinny mieć wspólny węzeł. Dodatkowo, jeśli jest tam przejście dla pieszych, to węzeł ten powinien mieć tag highway=crossing. Dodawanie punktu tylko z nazwą jest błędem, bo żaden program tego nie zrozumie, po to w końcu stosujemy tagi ;)
W iD robi się to tak: zaznaczasz jedną linię i tworzysz na niej węzeł dwukrotnie klikając. Przesuwasz w miejsce skrzyżowania. Na drugiej linii też tworzysz tak węzeł i przesuwasz trzymając Shift do poprzedniego węzła. W ten sposób węzeł skrzyżowania jest wspólny. Klikasz na niego i po lewej wybierasz "Przejście dla pieszych".
-
Comment from pebeto
Czy pisząc "miejsce skrzyżowania" masz na myśli punkt przecięcia się linii oznaczającej przejście dla pieszych z linią jezdni? Czy skrzyżowanie ulic? Bo to by oznaczało że tagujemy miejsce skrzyżowania ulic jako przejście dla pieszych. Nie wiem czy dobrze rozumiem.
Do tej pory przejścia dla pieszych oznaczałem jako odcinek otagowany jako przejście dla pieszych. Czyli, że przejście dla pieszych powinno mieć charakter punktowy nie liniowy? -
Comment from RicoElectrico
Tak. Przejście to punkt. Może lepiej pokażę na przykładzie:
http://www.openstreetmap.org/edit?editor=id#map=20/54.51873/18.53577Popatrz tutaj: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:crossing (w chwili gdy to piszę niestety Firefox ma problemy z HTTPS, więc trzeba otworzyć w Chrome)
-
Comment from RicoElectrico
Oczywiście chodziło mi o skrzyżowanie drogi dla pieszych z ulicą.
-
Comment from pebeto
OK Dzięki wielkie za uwagi. Już wiem o co chodzi i dostosuje się.
Mam jeszcze dylemat jak oznaczać przystanki. Zauważyłem, że różnie to wygląda. Czasami jest to punkt na ulicy, czasem na chodniku, a czasami jeszcze sa miejsca oczekiwania jako linie... Czy mógłbyś doradzić jak jest prawidłowo -
Comment from RicoElectrico
Coś tutaj jest nakombinowane. Patrz: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dbus_stop
Wydaje mi się, że dla podstawowych celów sam highway=bus_stop wystarczy. Stop_position ma większy sens chyba gdy ktoś już mapuje relacjami trasy przejazdu autobusów, tutaj nic nie widzę.
Ways (5)
Nodes (16)
- Dojlidy Fabryczne/Centrum Dojlidy (4742865369), v1
- przejscie dla pieszych (4742865370), v1
- 4742865371, v1
- 4742865372, v1
- 4742865373, v1
- 4742865374, v1
- 4742865375, v1
- 4742865376, v1
- 4742865377, v1
- 4742865378, v1
- 4742865379, v1
- 4742865380, v1
- 1894663833, v4
- 1894663831, v3
4318455094, v21894663832, v4
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |