Changeset: 135001937
Budapest XVIII. kerület: házszámozás, épületek, kerítések rajzolása, utak ortofotóra igazítása Szemeretelepen. Szemeretelep vasútállomás és környékének pontosítása.
Closed by urbalazs
Tags
created_by | JOSM/1.5 (18700 hu) |
---|---|
source | FÖMI orthophoto 2007-2010; Bing; survey |
Discussion
-
Comment from balint36
Gondolom a 108817558 vonal (https://www.openstreetmap.org/way/108817558/history) valami rosszat tett veled, hogy a 8 pontját leredukáltad 4-re...
-
Comment from bkil
Ezt mintha már kérdezted volna másik változáscsomagban. Javaslom, hogy hozd be valamelyik kommunikációs csatornán nagyobb körben a problémát. TL;DR Hiába 128 pontot raksz le 1 méter hosszan a sín görbületén ha az 2 méterrel el van tolva (átépítés, régi fotó vagy ofszet hiánya miatt). Egyenként nem fogja senki a 128 pontot helyére húzni, egyszerűbb letörölni és visszarajzolni helyesen. Az OSM objektumot nem magadnak rajzolod, hanem az OSM karbantartó társaidnak, így ez nem is elvárható. Ugyanakkor az is fontos, hogy az többet ér, ha nincs 2 méterrel félrerajzolva a sín és csak 20 centinként van egy pont - úgy valós emberek valós használati eseteiben többet segít.
-
Comment from balint36
Emlékeim szerint nem téged kérdeztelek bkil.
De engem nem tud meghatni. De egy a biztos, ezek szerint te is rendben találod, hogy mások több órás munkáját így el lehet rontani. Semmi baj, csak téged fog minősíteni, de az én hozzáállásom is ilyen lesz. -
Comment from urbalazs
Hagyjuk már ezt a marakodást. Mindenki úgy szerkeszt, hogy a lehető legjobbat próbálja nyújtani. Vannak szerkesztők, akik a két vágány közti 10 méteres összekötést 4 pontból, mások 8 pontból rajzolják meg. Egyik sem hiba, csak az első típusú szerkesztők túl részletesnek gondolják a második típusú szerkesztők munkáját és fordítva. Ez rendben van egészen addig, amíg nem kell egymás munkájába belenyúlni. Ortofotóra igazítani egy 8 pontból álló ívet nyilván nagyobb munka, mintha az ív csak 4 pontból állna. Bálint, el kell fogadnod, hogy nem mindenki rajzolja annyira részletesen az íveket mint te. Ez nem a te térképed, nem az én térképem, nem bkil térképe, hanem a MI térképünk. Nem lehet a másik szerkesztő szemére hányni olyan dolgot, ami nincs egyértelműen meghatározva. Az ívekhez használt pontok száma pedig sehol sincs leírva. Elnézést, ha töröltem pár pontot az órákig rajzold ívedből, nem a rossz szándék vezérelt, hanem az, hogy *szerintem* kevesebb pont is elég.
-
Comment from balint36
Felettébb ironikus, hogy pont te mondod, hogy ez nem az én térképem.
Akkor hadd mondjam én ugyanezt vissza: Ez nem a te térképed. Igazán tiszteletben tarthatnád mások munkáját, legyek az én vagy bárki más. Amikor én módosítok valamit, valahogy én is tiszteletben tudom tartani, és nem hagyok magam után pontatlanabb elemet. Hogyha az az elem 5 pontból épült fel, akkor azt követően is legalább 5-ből fog felépülni.
És mi a helyzet az elem és a pontok mozgatásával? Ahogy látom JSOM-ban szerkesztesz, de iD-ben is meg lehet csinálni, hogy egyszerre mozgatod a pontokat. Én is csináltam már ilyet, csupán figyelmesség kérdése.
Marakodás. Tudod miért van? Mert akármit írhatok a changeset megbeszélésbe, csakúgy mint anno a körforgalomnál, te ignorálod azokat. Süket fülre lel. Te mész a fejed után, és nem lehet veled beszélni. Kijavítottad már a hibás "operator=GySEV" alakot, amit te okoztál? Nem.
- 1163305311, v1
- 1163305312, v1
- 1163305313, v1
- 1163305314, v1
- 1163305315, v1
- 1163305316, v1
- 1163305317, v1
- 1163305318, v1
- 1163305319, v1
- 1163305320, v1
- 1163305321, v1
- 1163305322, v1
- 1163305323, v1
- 1163305324, v1
- 1163305325, v1
- 1163305326, v1
- Forgó utca (1163305327), v1
- Forgó utca (1163305328), v1
- 1163305329, v1
- 1163305330, v1
Relations (3)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |