Nyugat-Deák-Oktogon terület épületei egyébb apróbb modosításokkal
Posted by hunsly on 12 February 2014 in Hungarian (Magyar).Titokban felkerült a nagy mű. Jöhetnek a kritikák, hibabejelentések. :) https://www.openstreetmap.org/changeset/20530653
Titokban felkerült a nagy mű. Jöhetnek a kritikák, hibabejelentések. :) https://www.openstreetmap.org/changeset/20530653
Szépen katonás “négyzethálóban” próbálok rajzolni épülteket a Nyugat-Deák-Oktogon háromszögben. Valamiért sehogy nem jönnek ki. :D Érdeklődésképpen rávetítettem a rendezési tervet… Hiába erőlködöm, ezek az épületek tényleg ferdék. :D
Újabb frissülés érkezett: http://www.openstreetmap.org/#map=16/47.4657/19.1584
Kiderült hogy az OSMTracker nem minden képet ment el sikeresen. Így pár üzlet ki is maradt. Sajnos egy nyitvatartási idővel nem sokra megyek. Bekerült pár fixme is, mert vannak felmérésre váró helyek is. Például gyalogosátkelők, amiken nem látszik Bing-ből hogy jelzőlámpásak lennénk. Amúgy JOSM szirénázik, hogy a peron vége túl közel a vasúthoz. Megoldást nem találtam rá. Talán noexit lenne a megfelelő? Mégis hol legyen a peron vége? :D
Mai alkotás: Gyömrői út 99-től 136-ig. osmtrackerrel, fotózva mértem fel. Bing is sokat segített. :)
Jó sok éve…
“Térképszerkesztő ezóta: 2007. május 23.”
Kossuth Lajos tér építkezési térképe. Elkészülte után újratérképezésre szorul. Lehet hogy most elcsúfítottam, de ezzel jár. :) Aki tudja nyugodtan bővítheti, nem 100%-os a feltérképezettsége. Pl megy egy gyalogút Nagy Imre emlékmű felől a könyvtár fele, de nem tudom pontosan hol landol.
Kicsit más téma: Eszembe jutott árvízzel kapcsolatosan a térképezés. Vajon van lehetőség ezzel kapcsolatban az OSM-ben? Pl árterületek felrajzolása, állandóan frissülő adatok (gátak, egyéb csomópontok, buzgárok, stb). Vagy inkább OSM-en kívül érdemes ezt kezelni? Egyáltalán használnák? Szóval felvetődtek bennem ilyen kérdések.
Napokban jó sok OSMI hibát javítottam és talán még fogok is. Szóval a ha Dunántúlon nem találtok hibát akkor nem a megjelenítő hibás, hanem tényleg nincs hiba. :D
Kérek mindenkit hogy szavazzon a következő oldalon: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:WikiProject_Hungary/Turista%C3%BAt
Na milyen háttér van ott?
Azt hiszem hanyagolom mostanság az ezzel való szerkesztést 5 esetből legalább 1x-2x nem tudom feltölteni az adatokat. :(
OpenStreetMap-ről egy hír:
http://www.sg.hu/cikkek/79071/hollandiaban_nyilt_terkep_segiti_a_tuzoltokat
Mi történt mostanában?
Egy kis 3D sítés: http://latlon.org/buildings?zoom=17&lat=45.96058&lon=17.46674&layers=BFT
Egyszerű. Kiválasztasz egy épületet és a tulajdonságaihoz beírod "building:levels=", majd a szintek számát (földszint is beleszámít) megadod.
Egy kis CLC import: http://osm.org/go/0KFoq80--
Anno már sok mindent berajzoltam városom kőré, ezért eléggé hosszadalmas volt összemixelni az új CLC és a saját régebbi területeket. Szerencsére nagy részén túl vagyok.
No igen. Horvát barátaink néha átnéznek hozzánk és kicsit "kontárkodnak". Néha elvándorolnak a körforgalmaim, meg ilyenek. :)
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek. *<:)
Mecsekben az erdőket mulipolygonossá alakítottam. Két nagyobb darabban készítettem el. Érdemes lenne talán ezt a két darabot is összefűzni? Volt néhány hiba is a régi változatban. Remélem ezzel nem lesz semmi baj, ha mégis kérlek szóljatok, vagy javítsatok. Most várok a renderelési eredményekre és egyéb hibakereső oldalak vizsgálatára. :) JOSM-ben látszólag jó volt.
Két említett relation:
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/380274
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/382123
Jelölési útmuató is készülget:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/HU:Jel%C3%B6l%C3%A9si_%C3%BAtmutat%C3%B3
... Cyti-busz-al egyezetetve.
Zalaegerszeg és környékét is alakítgattam.
Ma ezt sorsolta nekem a gép:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Template:HU:Map_Features:addr
Nézzétek át majd a fordításom.