OpenStreetMap

Diary Entries in Ukrainian

Recent diary entries

Впорядкування доріг Осаки

Posted by andygol on 12 November 2015 in Ukrainian (Українська)

переклад повідомлення від srividya_c

В межах Серії покращення доріг в Японії, ми тільки що закінчили дуже важливу частину – Mega Nagoya. Під час цієї сессії ми впорядковували важливі дороги відповідно до орторектифікованих знімків GSI за допомогою менеджера керуванням завданям у TeachOSM.

Завданням в Нагої було:

 • Впорядкування важливих доріг (motorway, trunk, primary та secondary)
 • Додавання проїзних частин для доріг, рух по яким в кожному напрямку здійснюється окремою проїзною частиною, а також наненсення з’їздів на них.

Нагоя – щільно замаплений магаполіс, де дуже багато доріг, в якому 23 досвідчених мапери впорались із цим завданням за 7 діб.

Наступним кроком в серії покращення доріг в Японії є Осака.

Осака – другий за кількістю населення мегаполіс в Японії. І він також має щільну розгалужену систему доріг. Робота над Осакою також має наступні цілі:

 • Впорядкування важливих доріг (motorway, trunk, primary та secondary)
 • Додавання проїзних частин для доріг, рух по яким в кожному напрямку здійснюється окремою проїзною частиною, а також наненсення з’їздів на них.

Відвідайте сторінку с завданням на teachosm (http://tasks.teachosm.org/project/105), щоб ознайомитись з порядком роботи та приєднуйтесь до покращення доріг Японії. Інструкції доступні японською, іспанською, російською та англійською мовами.

Більш докладно чому треба вирівнювати положення доріг в Японіх, ви можете прочитати в дописі PlaneMad'а, в якому йдеться про різні проблеми з наявними даними в Японії.

Синевицко Верхнє

Posted by Helgi on 24 August 2015 in Ukrainian (Українська)

достатньо багато роботи - місцина дуже цікава

Карти Рудно / Суховоля

Posted by SaniLitv on 12 August 2015 in Ukrainian (Українська)

Закарпаття Мукачево

Posted by Стоматолог Хлопонін Dentist on 19 October 2014 in Ukrainian (Українська)

Додав Мукачівський державний університет, ЗОШ №5, будинок Церкви Живого Бога, Православну Церкву в Росвигові

Трек

Posted by zzz_Britva_zzz on 22 November 2013 in Ukrainian (Українська)

Щоб не було зірочок на треку в місцях зупинок, треба виставляти в настройках навігатора запис треку через певну кількість метрів (в мене - 10м)

Захист інвестицій

Posted by Lindroid on 19 May 2013 in Ukrainian (Українська)

В одній зі статей місцевого інтернет-видання якось побачив знайому картину:

OpenStreetMap обізвали Google Earth

Факт використання OSM порадував, але підпис внизу здивував. На перший погляд помилка явно технічна і викликана необізнаністю автора, комерційної мети таке використання не переслідує. Але що ж це виходить? Ми інвестуємо в проект найдорожче що у нас є - власний час (та часто і матеріальні затрати в процесі теж несемо), а наші труди взяли і так запросто приписали корпорації добра... Не годиться. Пишу шаблонного листа з коректурами по ситуації. Приємна несподіванка - в той же день відповідь

Вибачте за неуважність, змінили підпис на "Джерело: OpenStreetMap (автор: ivan_pl)" і додали посилання на трек в тексті статті.

І дійсно так: У ПОЛТАВІ СТВОРЕНО ШКОЛУ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ІНСТРУКТОРІВ — СУПРОВОДЖУВАЧІВ ВЕЛОТУРІВ

Ну нехай не ідеально, не буква в букву згідно умов ліцензії, але формально вірно - відображена картинка відрендерена з використанням даних OSM, а хто пройде за лінком на оригінал треку, побачить всі необхідні посилання.

Приємно. Захищайте власні інвестиції :)

Ювілей

Posted by Lindroid on 9 May 2013 in Ukrainian (Українська)

Відвантажуючи в OSM черговий трек, помітив на своїй сторінці красиве число:

--

my edits 1,000

Ювілейним став набір 16053977, де позначив Ботанічний сад Полтавського національного педагогічного університету.

Переглянув історію. Першими були кілька правок на початку далекого 2009-го, але їх в розрахунок можна не брати бо це було ще до епохи Bing. Початок "серйозного" маппінгу - квітень 2011-го.

Посидів, помислив - що змінилося за два роки? Своє місто пізнав краще, ніж за все попереднє життя. Прокачуючи мапперські скілли, розжився спочатку смартфоном з GPS, потім серйозним туристичним навіґатором. Пересів з ашан-сіті-байка на надійного педального коня з брендової стайні. Без сумніву, це позитивно позначилося на фізичній формі.

Та й внутрішні зміни напевне якісь відбулися. Ніколи не вважав себе авантюристом (як і тепер не вважаю), але от в Ботанічний сад поперся просто за кадрами для конкурсу "Вікі любить землю" (розумію, що шанси на приз близькі до нуля, зате рідне місто буде краще представлене у вікіпедії - воно того варте). Територія саду виявилася звідусіль закритою. Пробиратися довелося не без акробатики. з велосипедом в одній руці, звісившись над струмочком десь далеко внизу. Був обгавканий собаками та поляканий охоронцем :-) Але в підсумку - лише позитив, бо в саду дійсно дуже гарно і фотки начебто вийшли.

Так що маппінг вас однозначно змінить на краще. Якщо не киснутимете за комп'ютерами ;-)

Десна (Короп - Макошине)

Posted by Mies vailla menneisyyttä on 25 April 2013 in Ukrainian (Українська)

Приватбанк

Posted by ~Jhellico on 22 March 2013 in Ukrainian (Українська)

Карта розміщення банкоматів Приватбанку (на основі даних офіційного сайту) - http://jhellico.cartodb.com/tables/privatbank/embed_map?title=true&description=true

09.03.2013

Posted by kamtrans on 9 March 2013 in Ukrainian (Українська)

Очень удобная карта. Все, что нужно туристу, все есть. Клевая штукенция.

Кузнецовськ - генеральний план (схематичне креслення)

Posted by lokee on 25 February 2013 in Ukrainian (Українська)

Кузнецовськ

Рівненської області

Генеральний план

(схематичне креслення)

Кузнецовськ - генеральний план (схематичне креслення)

Кузнецовськ - генеральний план (схематичне креслення), jpg, 6MB

Location: Тараса Шевченка проспект, Кузнецовськ, Рівненська область, 34400, Україна

Smart Measure Pro

Posted by Lindroid on 26 January 2013 in Ukrainian (Українська)

На форумі промайнула згадка цікавої Android-програми Smart Measure Pro.

Пішов обдумувати вибір Android-смартфону - довкола скільки новобудов та будівельних майданчиків... Правильно їх обточкувати GPS-навігатором - квест ще той.

Зима - теж мапперська пора

Posted by Lindroid on 31 December 2012 in Ukrainian (Українська)

Зимова пора теж має свої переваги з точки зору маппера. Дерева і кущі оголилися і відкрили нову, більшість часу приховану інформацію, таку як таблички на приватних будівлях, і т.п. Досі якось незручно було ходити дворами заглядатися на будинки :) Так що мабуть подумаю я на дозвіллі над пішими маршрутами, які дозволять заглянути в ще не замаплені ділянки OSM. І корисним морозним повітрям подихаю. Не засиджуйтесь за комп'ютерами! Частіше виходьте провітрювати мізки - вони від цього краще працюють :) Нових досягнень у Новому Році!

Location: Куйбишева вулиця, Полтава, Октябрський район, Полтава, Полтавська область, 36000-36499, Україна

Зима

Posted by Lindroid on 14 December 2012 in Ukrainian (Українська)

Ось і в наше місто прийшла Зима... Раніше з цією порою року були пов'язані напівказкові дитячі асоціації: сиджу біля теплої батареї і спостерігаю за сніжинками за вікном. Дякуючи сучасним інженерам велогалузі, маю нову асоціацію:

Шипована велопокришка! лінк

Вже кілька днів як відкрив зимовий велосезон. Вкрутити зимою - особливий драйв. Сніжинки, що летять в обличчя, значно реальніші ніж завіконні :-) І побоювання щодо погіршеної керованості велосипеда марні. Шиповані покришки чудово поводяться на будь-якій дорозі. Навіть спричинена частими коливаннями температури навколо нуля ожеледиця ніяк не вплинула на стиль їзди, по льоду - як по асфальту. Керованість стовідсоткова, гальмування чітке.

Зі співчуттям дивлюся на пішоходів, які постійно підсковзуються, падають, кутають змерзлі носи та штурмують громадський транспорт, робота якого чомусь погіршується з кожним "раптовим" приходом зими.

А от сумістити два хоббі - маппінг і велосипед вже не вдасться. Сніжинки заліплюють об'єктив відеокамери. Сніг нівелював різницю між дорогами - не видно ні типу покриття, ні його якості, ні розмітки. Ось для прикладу сьогоднішній стоп-кадр одного з провулків, найбільш рясно побитого ямами.

А взимку розбитий провулок на вигляд цілком пристойний лінк

Зазвичай автомобілі змушені тут виписувати кренделі, щоб поберегти підвіску, а сьогодні у нього досить пристойний вигляд.

Робота "в полі" відкладається до весни. Просто отримуємо задоволення від катання на морозному повітрі.

Location: Тупий провулок, Полтава, Октябрський район, Полтава, Полтавська область, 36000-36499, Україна

Garmin Etrex 30

Posted by Eugene Ghostishev on 29 October 2012 in Ukrainian (Українська)

сьогодні тиждень, як я забрав навігатора. задоволений точністю (2 метри), часом роботи (25год від звичайних батарейок) та кріпленням на руль. також дякую магазину "автомузика" на надану знижку.

Location: 5/5, Кіровоград, Ленінський район, Кіровоградська міська рада, Кіровоградська область, 25000-25490, Україна

Святіше Папи Римського

Posted by Lindroid on 13 September 2012 in Ukrainian (Українська)

Будь-яка детективна історія рано чи пізно завершується. Успішно завершилися і пошуки другої частини автошляху Т-17-22, від Чутового до Карлівки. Тепер він замаплений на 100%.

На користь такої його конфігурації говорять наступні факти:

 • Поворот на Максимівку - єдиний на всій ділянці М03/Е40 від Чутового до розв'язки з Р-11, і це один шлях, що приводить в Карлівку.
 • Яких би то не було значимих відгалуждень на цьому шляху немає.
 • На 2/3 він співпадає з google-варіантом Т-17-22 (від Максимівки до Карлівки).

Порівняйте з версією Т-17-22 від Google. Авторам вікіпедії пора переходити на більш достовірні джерела.

Location: Т-17-31, Максимівка, Карлівський район, Полтавська область, 39510, Україна

Пляма на Сонці

Posted by Lindroid on 25 August 2012 in Ukrainian (Українська)

Маппінг затягує. Учора потягло мене досліджувати на місцевості автошлях Т-17-22 Велика Рублівка - Чутове - Карлівка. Перша його частина, від Великої Рублівки до Чутового, пролетіла під колесами буденно.

Другої її частини в OSM не було позначено навіть приблизно і я, плануючи маршрут в сервісі GPSies, накреслив її за підкладкою від Google Maps. Даремно, ой даремно!

Першим дзвіночком стали бетонні блоки одразу ж після повороту з траси М03/Е40 на потрібну вулицю. Зроблені у вигляді красивих таких вазонів. Для велосипеда не перешкода, але як для Т-шляху початок неочікуваний. Проїхався трохи цією вулицею (Леніна) туди-назад. Вздовж неї - різного роду адміністративні будівлі. Автомобільний рух з очевидних причин відсутній повністю. Зрозуміло, що чиновникам хочеться працювати в тиші і комфорті, чого б це вони терпіли під вікнами secondary-шлях. Та й асфальт на вулиці був тільки на початку, далі - кам'янка. Ні, це не може бути Т-17-22.

ОК, поїхав шукати поворот на Карлівку по трасі далі. Проїхавши півтора кілометра, не побачив ні вказівників, ані власне вулиць куди можна було б повернути. Повернувся назад, звернув в єдино можливому для цього місці - вулицю, паралельну вулиці Леніна. Невдовзі вона теж перетворилась на кам'янку. Неприємні відчуття на майже шосейних покришках. Дивна Т-дорога. Але яких тільки чудес у нас не трапляється, та й вибору ніякого - поїхав. Скоро виїхав на ту ж траекторію, що й вказував Google Maps, це трохи заспокоїло. Кам'янка знову змінилася асфальтом, а за Чутовим навіть з'явилася розмітка, і я зовсім розслабився. І тут... За с. Червоне - СЮРПРИЗ: там, де Google Maps стверджує, що дорога продовжується прямо на південь, вона повертає на схід. На південь же - польова грунтовка:

Несподівано...

Лінк на це фото в Panoramio з геоприв'язкою

Ну нехай, хтось щось наплутав, трохи не так пішла дорога, поїхав - може скоро виправиться... Але вона чим далі, тим більше і більше повертала на схід, все більше віддаляючись від кінцевої мети - Карлівки. Проїхав одне село, друге, третє... Кілька разів хотілося плюнути і повернути назад. Але це значило б що була б створена ще одна з тих доріг-аппендиксів, які я так не люблю бачити в OSM. Кожна дорога рано чи пізно кудись приводить. Дорожній граф повинен бути замкнутий! Врешті решт він і замкнувся, і навіть на тому ж автошляху Р-11, далеко від очікуваного місця і зовсім не в Карлівці, а з протилежної сторони!

Це не може бути Т-17-22. Кілометраж суттєво перевищений. Доведеться ще раз їхати туди шукати реальний автошлях Т-17-22. Можливо, щось вийде якщо заїхати з іншого його боку - подивимось.

Добре ж що я їхав просто з метою покрутити педалі і дослідити місцевість. А якби хтось планував реальну мандрівку? Ви продовжуєте вірити комерційним картам? Тоді ми йдемо до вас (c) :-) Хоча ні, краще ви до нас - в OpenStreetMap. Звичайно, якщо ви збираєте дані на місцевості, а не вподоблюєтесь "рисовальщикам" з тих картоконтор, які продають такі от геобази.


Враження: чому наші дороги такі страшні? Чому у нас не роблять дороги, а просто кладуть асфальт? Переважно тонким шаром, який скоро розтріскується, розсипається і від їзди відчуття такі як від пересування по пральній дошці. Чому б вченим не сісти і не винайти якісне і довговічне покриття? Чому б не доручати цю роботу професіоналам, а не бездарним вчорашнім двієчникам? Особливо відчутний став контраст при виїзді на оновлені ділянки реконструйованої траси М03/Е40.


Спостереження: на дорогах в рази стало більше автомобілів з російськими номерами. До чого б це?.. У них якісь комерційні вигоди? Політичні інтереси? Включаються в наш передвиборчий процес? І якісь вони перелякані. Наші тихенько впритирочку пройшли поруч як так і треба, а ці сигналять здалеку... Велосипедистів у них там в Росії на дорогах нема чи що?

Location: Комсомольська вулиця, Чутове, Чутівський район, Полтавська область, 38800, Україна

Жовтневе

Posted by Lindroid on 16 August 2012 in Ukrainian (Українська)

Минулої неділі проїжджав через селище Жовтневе Решетилівського району.

Підправив деякі з елементів інфраструктури, які давно притягували увагу тегуванням, що не відповідало ні домовленостям, ані як показало on-the-ground-дослідження, дійсності.

Щоб упередити можливі майбутні дискусії, сфотографував те що правив:

Вже по приїзду помітив ще кілька підозріло затегованих об'єктів - позначив на майбутнє в OpenStreetBugs. До речі, бачив до своїх osmbug-міток надто емоційні коментарі інших користувачів. І дарма - я цю службу використовую як особистий TODO-list. Щоб не забути при плануванні майбутніх поїздок. Так що не переймайтеся :-) Якщо я щось сам там позначив - обов'язково сам і виправлю, просто для цього потрібен буде якийсь час, бо маплю лише те, що бачив на власні очі.

Так співпало, що раптово натрапив на дискусію в російській гілці osm-форуму, яка називається openstreetbugs - свалка? Ти бач які страсті розгорілися... Тим не менше, сам сервіс не накладає обмежень, він зручний в користуванні і я продовжуватиму ним користуватися так як мені зручно. Буде інший сервіс, більш підходящий для особистих TODO - використовуватиму його.

Location: Жовтневе, Решетилівський район, Полтавська область, 38413, Україна

Як далеко здатний завести маппінг? Або куди заведе маппер?

Posted by Lindroid on 9 August 2012 in Ukrainian (Українська)

(Попередження: тут будуть емоції.)

Маю нагоду похвалитися новим особистим рекордом:

220км в сідлі велосипеда

Майже 220 км в сідлі велосипеда за одну поїздку. Знаю, що велофани їздять і більше. Але для мене це досягнення. За це дякую

 • Богу що надав мені наснаги
 • Людям, які поробили вздовж доріг чудові місця для відпочинку
 • Фірмі Trek, яка створила надійний і комфортний велосипед
 • Фірмі Schwalbe, яка створила покришки Energizer із захистом від проколів і гладким профілем

Якщо комусь вбачиться реклама, я заздалегідь відмовляюся від винагороди на користь OSMF - нехай туди переадресовують як матеріальні винагороди так і інші, нематеріальні гаразди :)

До чого тут OpenStreetMap?

Недільний вихідний вирішив провести з користю для себе (покрутити педалі) і для людей (помапити). Об'єктом вибрав незатеговану досі трасу Т-17-20.

З самою трасою проблем можна вважати що не було. Те що місцями дорога відхилялася на ~150 метрів - часто звичне діло для доріг, накреслених за low-res Bing-знімками, поправити за треком неважко. Поїздка мала всі шанси стати рядовою, і я напевне б не писав про рекорд, якби не деякі маппери. І їм я за це зовсім не вдячний.

Поруч з Т-17-20 були шляхи, які мені ще при плануванні маршруту видалися дещо незвичними. Не був би я маппером, якби не включив їх в маршрут. Блін, краще б я не був маппером.


Перший з досліджених шляхів - secondary-дорога північніше місця де Т-17-20 з'єднується з Р-42. Вже сам факт того, що від Р-траси відходить secondary-дорога, проходить полями, лісами, долиною річки для того щоб вийти на цю ж таки Р-трасу, повинен був насторожити. Але я повірив і поїхав туди, куди вказував закладений в навігатор маршрут. І ось вона яка secondary-дорога:

І ось:

І ось:

Вона ж:

Все той же highway=secondary:

Цей хайвей - основний винуватець рекорду. Я особливо не блукав. Їхав куди вела дорога. Доїжджав наскільки міг проїхати велосипедом, коли вже далі ніяк - повертався до найближчої розвилики і вибирав сусідній шлях. Але і близько не вдалося підійти до означеного напрямку. У хвойному лісі довелося спішитися і кілька кілометрів пройти пішки, бо на вузькопрофільних покришках в принципі неможливо пересуватися лісовими піщаними дорогами.

Спасибі тобі, маппер! Якби ти знав, як мені хотілося натикати тебе тоді носиком в земельку, травичку і пісочок, по яких ти намалював secondary-дорогу... Хочеться послати тебе подумати над одним філософським питанням... Тобто - а навіщо ти накреслив трасу, рівнозначну Т-шляхам там, де її і близько немає?

Ось для наочності спробував накласти два стани OSM в тому районі - як було і як стало коли поправив по місцю. Напівпрозорий шар зверху - як насправді, а ота ядовита ламана лінія що проглядає з-під нього - як пропонує їхати автор траси, щоб йому так їздилось...


Другий шлях мене теж вразив. Одне відгалудження від Т-17-20, якщо вірити мапперам, могло б суттєво скоротити мені дорогу додому. Колись кимось воно теж було позначено як secondary. Але проїжджаючи одного разу рейсовим автобусом, в місці, де дорога мала б бути прямою, помітив, що насправді знак "Головна дорога" вказує на її поворот. Навігатор тоді, як завжди, був зі мною і увімкнутий, і я відобразив в OSM цей факт, а прямолінійний фрагмент обережно позначив як unclassified, бо на швидкості 80км/год не помітив що там на повороті. І ось з'явилася нагода скористатися цим відрізком щоб полегшити собі життя. Під'їжджаю до місця, де починається короткий шлях (за версією OSM) і що бачу:

Там, де має бути рятівний хайвей - убита сільгосптехнікою грунтовка :( Дивно. Мене обманюють очі? Може це якісь високі технології? Таємні військові розробки? Може варто тільки рушити - і десь серед лісу з'явиться такий собі велобан, яким можна мчати без зупину? Ну що ж, наважився, поїхав. Вітер в спину, швидкість нормальна. Через якийсь час побачив, що з лісом інтуіція не підвела :)

Але тільки з лісом. Дорога - не велобан. Хоча їхати все ще можна. Їду. І обламуюсь. Не проїхав і кілометра, як ліс попереду став стіною, а дорога різко, під 90 градусів, повернула наліво і загубилася серед сільгоспугідь:

Це мене вбило. Навігатор показував, що пройдено 130км, часу і сил залишалося не так багато щоб ще досліджувати куди мене виведе ще ця дорога, повернув назад. Кілька кілометрів проти вітру суттєво підірвали сили, довелося робити чималий гак щоб поповнити в колодязі запаси води, цієї життєво важливої рідини, особливо для велосипедистів на довгих дистанціях.

Стартував спеціально зрання, ще до сьомої ранку, щоб встигнути повернутися по світлому. Але з такими "короткими" шляхами не вийшло. Мало того що повертався темрявою, так ще й не вистачило буквально якихось півгодини щоб доїхати сухим - потрапив в грозу зі шквальним дощем. Це не перебільшення, справді - водяна стіна (користуючись нагодою, також дякую виробникам навігаторів Garmin та екстрім-камери Contour GPS - їх гаджети буквально вийшли сухими з води і продовжують мені служити досі).

І їдучи під стіною дощу, вулицями-озерами з непрацюючими водостоками, проїжджаючи крізь хвилі, підняті автомобілями, знову і знову не втомлювався згадувати мапперів - творців хайвеїв. Вам не ікалося? Вам "очки нннннада"?


На авторів пальцями не тикатиму. Тому що по-перше, це стосується не однієї особи, а багатьох. Наведені приклади мене просто найбільше вразили. По-друге, практика показує, що на жаль, приватні зауваження часто ігноруються, а публічні звернення чомусь викликають неадекватну реакцію. В результаті спільний проект залишається в мінусах. Сподіваюся, у людей є совість, і ті, хто відчувають за собою можливі гріхи, повернуться до них і поправлять.

Мені, наприклад, незручно було читати навіть такі коментарі на сторонніх ресурсах, хоча особисто мене це не стосувалося.

P.S. А середня швидкість руху 15,6 км/год - це ганьба! Навіть на зубастих покришках стабільно тримав середню 20, а нових швальбах легко можна було зробити 25 мінімум, якби там, де були позначені дороги, вони були насправді.

Відкритий лист до користувача dima_ua

Posted by Lindroid on 6 July 2012 in Ukrainian (Українська)

Шановний dima_ua! Змушений вдатися до такої форми звернення до вас, бо немає певності, чи розумієте ви все те, що я вам писав у переписці приватній. Ваші відповіді більше схожі на відмахування. Я вам надав вже безліч посилань на документацію, і прямі підказки стосовно того як вірно позначати об’єкти, але чомусь ви все це ігноруєте. Не знаю напевне, але підозрюю, що не тільки мене. Можливо, інструкції для вас надто складні? ОК, тоді особисто для вас

Два простих рецепти

 1. Усі дороги, які ви креслите, позначайте виключно двома тегами: highway=road, source=Bing. Крапка. Ніяких secondary, tertiary, residential - практика показує, що з місцевістю ви незнайомі.
 2. Не чіпайте вже наявні об’єкти. Вони вивірялися багатьма людьми протягом тривалого часу.

Дотримуючись цих двох простих правил, ви нанесете мінімум шкоди проекту, яку зараз наносите шаленими темпами. Хоча ви напевне вважаєте себе піонером і сподвижником, повірте - це не так. Досвід приходить з часом. У вас його ще нема.

На підтвердження своїх слів наводжу наступне.

 • Дороги в районі села Затурине під Полтавою після ваших правок були такими: лінк на ImageShack Питання: чому ви вирішили позначити їх як secondary та tertiary? Чому ви не позначили їх highway=road, як я вас неодноразово просив? Я не пожалкував часу, сів на велосипед і вкрутив учора після роботи 40+ км.

І знаєте, мені дуже шкода було б людей, яких би навігатор спрямував накресленою вами secondary-дорогою. Бо виявилося, що оця дорога не тягне більше ніж на track - вона аби-як вимощена необтесаним камінням, тому слугувати може хіба що полігоном для випробування підвіски на міцність. Той, хто з вашої легкої руки вибрав би цей маршрут як альтернативу паралельній трасі Т-17-07, матюкав би найгіршими матюками і весь проект OpenStreetMap, і того, хто креслив дорогу. Ви добиваєтесь такої слави?

А дорога, яку ви повисили до неймовірного для неї статуса tertiary - знаєте що це насправді? Рядова сільська вулиця, ще й у найгіршій реінкарнації. Дивіться тут.

Те, що кладовище ви обвели по контуру, ніяк цей контур не затегувавши, - це вже такі дрібниці... Дуже корисний об’єкт, так?

Тепер подивіться як повинно бути.

По-вашому, це дрібниці, що я витратив три години на поїздку і ще до глибокої ночі мапив? Ні, звичайно, до певної міри час проведений з користю, спалена певна кількість калорій... Але їх я міг спалити і в якихось пріоритетніших задачах.

Це ж добре, що Затурине під Полтавою. А Пирятин? Залишається лише здогадуватись за яким принципом ви розкидали пріоритети на його дороги. Або доведеться мені стати супер-радонером щоб за вами встигати.

По-вашому, так всюди розвивався проект OpenStreetMap? Спотворенням вивіреної інформації?


Дуже хочеться сподіватися, що з вас виросте добрий маппер. З вашими темпами у вас є всі шанси. Але працюйте над якістю. Вчіться. Читайте документацію. Не приймайте одноосібних рішень - спілкуйтесь на форумі. Цінуйте час - свій і колег!

Location: Хвойна вулиця, Ленінський район, Полтава, Полтавська область, 36015, Україна
Older Entries | Newer Entries