OpenStreetMap logo OpenStreetMap

Changeset When Comment
162043814 about 1 month ago

Wszelkie tabliczki można też podejrzeć tutaj: https://openpoimap.org/?map=tourism&zoom=16&lat=51.94001&lon=15.51059&layers=B00FFFFFFFFTFFFFFFFFFFFF Ja przypisałem dodatkowo linki do Visit Zielona Góra a to ze względu na aplikacje mobilne które link zawsze pokażą a przypisane zdjęcia traktują po macoszemu. Lub po pełen zestaw przypisanych targów odsyłają do OSM

173942114 about 2 months ago

Witaj. Pokazuję ci znacznie lepszą praktykę mapowania. Która zachowuje w pełni historię obiektów już nie istniejących. demolished:building = Yes way/1446362194. Nawet gdy w miejscu dawnej wieży zostanie postawiona przykładowo altana piknikowa to dzięki przekształcaniu obiektów wszystko co tam kiedyś było zachowa się w historii edycji. Lepszy przykład niż wykład. Sprawdzając historię edycji zbiornika retencyjnego dowiesz się a nawet zobaczysz jak wyglądała nieistniejąca już oczyszczalnia ścieków way/1250955132/history. Pozdrawiam i życzę wiele satysfakcji z ulepszania map.

168823714 3 months ago

Pamiętaj aby unikać kasowania tych wszystkich obiektów które pomimo wyburzenia chcemy zachować w pamięci. OSM posiada coś co się nazywa historia edycji. Kasując całkowicie obiekt przerywasz ten ciąg. Lepiej jest wyburzony obiekt przekształcić na to: demolished:building=yes Nawet gdy teren zostanie ponownie zabudowany to wszelkie informacje zdjęcia i przypisane linki opisowe będzie można w historii edycji obiektu odnaleźć i zobaczyć.
osm.wiki/Pl:Dobre_praktyki#Nie_usuwaj_obiekt%C3%B3w,_kt%C3%B3rych_nie_potrzebujesz_lub_kt%C3%B3re_ci_si%C4%99_nie_podobaj%C4%85 Cytuję: Zachowaj historię
Główny artykuł: Keep the history
Kiedy rzeczy zmieniają się w świecie rzeczywistym, bądź odważny i edytuj mapę, aby odzwierciedlić aktualną sytuację. Ale bądź świadomy, że OpenStreetMap może przechowywać historię edycji elementu. Możesz pomóc zachować tę historię, modyfikując istniejące elementy, zamiast usuwać je i rysować od nowa.
Przed wprowadzeniem istotnych zmian do znacznych obiektów sprawdź ich historię. Nie usuwaj obiektów, których nie potrzebujesz lub które ci się nie podobają
Bądź odważny w tym, co dodajesz, ale ostrożny w tym, co usuwasz. Ktoś dodał słup trakcyjny albo właz do kanału? A ty uważasz, że to głupie lub niepotrzebne, bo nie wyświetla się na mapie? Nie jest zabronione niedokładne mapowanie, ale na pewno nie należy działać w drugą stronę i usuwać szczegółów, które ktoś inny dodał. Wiadomo, że nie zawsze wszystko każdemu jest potrzebne, ale nie należy usuwać czegoś, tylko dlatego, że tego nie potrzebujesz / uważasz że jest głupie / bo walidator tak kazał. Koniec cytatu.
Lepszy przykład niż wykład. Patrz na to: way/1250955132/history

165728676 7 months ago

Jeśli czegoś nie rozumiesz to tego lepiej nie dotykaj. Nie widzisz że zbiorniki są wyraźnie oznaczone jako podziemne?

161724290 7 months ago

Hubert's goal is not to promote his own films but to make the map more interesting. YouTubers who promote Google's OpenStreetMap competition understand that YouTube will not recommend their films. Besides, Google Maps allows its local guides to add photos and films. Removing someone else's work is discouraging. Your fears are unfounded. Personally, I am happy for every new person who starts their adventure with OpenStreetMap and wants to make the map more interesting. Please leave Hubert alone. His contribution to improving OpenStreetMap is priceless and fits into how a modern map should look. Not only dry cartographic data but also multimedia. There is another factor that causes a lack of people willing to improve maps. Few people in today's world use computers. Computers have been replaced by smartphones. And it is very difficult to edit a map on a smartphone. In addition, people who make a local inspection instead of mapping from desks for the OSM project are priceless. Support instead of discouraging. Above all, do not hold a grudge and do not be carried away by pride. I also care deeply about the reliability of OSM and if I notice any abuses, they will be withdrawn. Best regards, Fryderyk. / Celem Huberta nie jest promocja własnych filmów tylko czynienie mapy ciekawszą. YouTuberzy którzy promują konkurencyjne dla Google OpenStreetMap rozumieją to że YouTube nie będzie polecać ich filmów. Zresztą mapy google pozwalają swym lokalnym przewodnikom na dodawanie zdjeć i filmów. Usuwanie czyjejś pracy jest zniechęcające. Twoje obawy są bezpodstawne. Mnie osobiście cieszy każda nowa osoba która zaczyna swą przygodę z OpenStreetMap i pragnie czynić mapę ciekawszą. Proszę cię zostaw Huberta w spokoju. Jego wkład w udoskonalanie OpenStreetMap jest bezcenny wpisujący się w to jak nowoczesna mapa powinna wyglądać. Nie tylko suche dane kartograficzne ale też multimedia. Jest jeszcze jeden czynnik który powoduje że ludzi chętnych do udoskonalania map brakuje. Mało kto w dzisiejszym świecie używa komputera. Komputery zostały zastąpione smartfonami. A na smartfonie edytować mapę jest bardzo trudno. W dodatku osoby które dokonują wizji lokalnej zamiast mapowiać za biurka dla projektu OSM są bezcenne. Wspieraj zamiast zniechęcać. Prze de wszystkim nie miej urazy i nie unoś się dumą. Sam też dbam mocno o rzetelność OSM i gdy dostrzegę jakiekolwiek nadużycia to zostaną one wycofane. Pozdrawiam Fryderyku.

165728607 8 months ago

Przykro mi z tego powodu że zablokowali ci poprzedni profil mapera.
Obszar który zmieniłeś ponownie edytowałem aby dodać więcej szczegółów widocznych już na najnowszych zdjęciach lotniczych Jedynie proszę cię zwracaj uwagę gdy coś kasujesz czy kasowany budynek z mapy nie miał przypisanych jakiś multimediów. Jeśli miał to postępuj tak aby ocalić te archiwalne zdjęcia w historii edycji dla potomnych. Lepszy przykład niż wykład. Zwróć uwagę na historię edycji tego parkingu. way/1383215422/history Pozdrawiam!