OpenStreetMap

jendrusk

Mapper since:
April 06, 2011

Witam

Mapuję od połowy 2011 roku. Pochodzę z okolic Szczyrku, aktualnie mieszkam w Bielsku-Białej, więc większość edycji ‘twórczych’ mam właśnie w tych okolicach, nie mniej to nie jest moja główna działalność w projekcie.

Od połowy 2012 roku jestem administratorem serwera mapy OSM dla służb ratowniczych w ramach mojej pracy zawodowej, więc od tego czasu aktywniej zajmuję się bardziej poprawnością mapy począwszy od testów poprawności geometrii dróg czy obszarów przez poprawność tagowania czy ciągłości dróg i routingu. W moich edycjach można również znaleźć importy danych przekazanych przez służby ratownicze takie jak straż pożarna czy pogotowie i właśnie dla nich istotnych (pikietaże, hydranty, punkty wodowania łodzi czy przyjmowania śmigłowców LPR).

W ramach pracy zawodowej zajmuję się również szkoleniami jednostek służb ratowniczych z zakresu aplikacji firmy w której pracuję, ale również z zakresu OSM czy GIS, prowadze również akcję mającą na celu zapoznanie służb z projektem OSM i wdrożenie osób w nich pracujących w projekt.

Jeśli otrzymałeś ode mnie wiadomość czy maila w sprawie usunięcia czy istotnej edycji danych mających wpływ na działanie służb ratowniczych, takich jak hydranty czy pikietaż, to pewnie dlatego, że mechanizmy serwera którym administruję powiadamiają mnie o każdej takiej edycji i każdą istotną staram się sprawdzać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat projektu OSM, masz wątpliwości, pytania, chciałbyś się doszkolić to napisz a postaram się pomóc.

Pozdrawiam