OpenStreetMap

bartar790

Mapper since:
September 20, 2023

کاشت نهال یک راه عالی برای جهش در فصل رشد است. با راه اندازی گیاهان خود در داخل خانه، می توانید بهترین شرایط ممکن را برای جوانه زنی و رشد اولیه برای آنها فراهم کنید. علاوه بر این، نهالستان ها نسبت به گیاهان بالغ کمتر احتمال دارد که توسط آفات آسیب ببینند یا خورده شوند.

در اینجا چند نکته برای کاشت نهال آورده شده است:

  1. از دانه های تازه و با کیفیت استفاده کنید. در صورت امکان، بذر را از یک منبع معتبر خریداری کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که دانه های شما زنده هستند و نهال های شما سالم خواهند بود.

  2. بذرها را در خاک استریل و با زهکشی خوب بکارید. می توانید مخلوط گلدانی استریل را خریداری کنید یا با مخلوط کردن قسمت های مساوی شن، پیت ماس ​​و پرلیت خودتان آن را درست کنید.

  3. دانه ها را در مکانی گرم و آفتابی قرار دهید. بیشتر بذرها برای جوانه زدن به دمای بین 70 تا 80 درجه فارنهایت نیاز دارند.

  4. خاک را مرطوب اما نه خیس نگه دارید. خاک را آبیاری کنید تا یکنواخت مرطوب شود و سپس بین دو آبیاری اجازه دهید کمی خشک شود.

  5. پس از بیرون آمدن نهال ها، آنها را به صورت هفتگی با محلول نیمه قوت کود مایع کود دهید.

با پیروی از این نکات، می توانید با موفقیت نهال های سالمی را پرورش دهید که برای کاشت در باغ شما مناسب هستند. علاوه بر این، شروع گیاهان خود از خرید نهال بادام برتر نهال می تواند در هزینه شما در مقایسه با خرید گیاهان بالغ صرفه جویی کند.