OpenStreetMap

WlaDeQ

Mapper since:
August 08, 2011

Czasem muszę podróżować, więc zwiedzanie różnych zakątków świata czasem przydaje się w naniesieniu zmian na mapie. | Порой мне приходится путешествовать, и посещение различных уголков мира иногда пригождается при внесении изменений на карту.

P.S. Nie rozumiem, gdy ktoś w komentarzach do naniesionych przez siebie zmian wpisuje: “poprawki” lub “edycje”. Przecież wiadomo, że te zmiany i tak są edycjami czy poprawkami. Lepiej wtedy nic nie pisać pozostawiając zmiany bez komentarza, bo i tak takie komentarze nic nowego nie wnoszą (wartość informacyjna = 0) a w dodatku są mało użyteczne i trochę niezrozumiałe. Co prawda lepiej nie pozostawiać poprawki bez komentarza, przecież nie powinniśmy się wstydzić własnej pracy, nie prawdaż?

P.P.S. Najlepiej wielkie obszary nie łączyć z drogami publicznymi, zwłaszcza obszary przemysłowe, bo późniejsza edycja przybiera kształt mordęgi. Do tego wątpię, żeby pieszemu pozwolono tak po prostu przemieszczać się po obszarze przemysłowym, bo przecież nieraz jest to niebezpieczne, może cegła na głowę spaść albo jakieś urządzenie pracujące…