OpenStreetMap

Franciszek Józef

Mapper since:
November 03, 2020

Co warto wiedzieć o zmianach które dodaje na mapy:

  1. Nie dodaję nic w miejscach w których nigdy nie byłem. Dlatego terenem mojego działania jest miasto Tarnów i jego okolice, czyli rejon w którym żyję.

  2. Nie dodaję nic, czego nie jestem pewien. Jakiekolwiek moje błędy mogą wynikać tylko z tego, że nie jestem jeszcze w pełni doświadczony więc mogą być to błędy stricte techniczne + świat się zmienia i rzeczy dodane teraz, niekoniecznie mogą być aktualne w przyszłości - ale to jest logiczne.

  3. Na czym bazuję? Głównie na wiedzy własnej i swoich obserwacjach. Posiłkuję się oczywiście innymi mapami czy zdjęciami satelitarnymi ale tylko w celu dokładniejszego ustalenia położenia co niektórych elementów. Inne mapy i zdjęcia są tylko pomocą a nie moim bezpośrednim źródłem informacji! Źródło to moje oczy, obserwacje świata i codzienne spacery :D

Mam nadzieję, że zmiany których dokonuję wpłyną nie tylko na wygląd mapy by zapełnić miejscami jej pustkę, ale też pomogą co niektórym korzystającym z tej strony w codziennym życiu. Jeżeli ktokolwiek znajdzie jakieś mniej lub bardziej poważne błędy w mej pracy, niech od razu je poprawia. Każdy ma prawo się w czymś pomylić ;)