https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
Jakiej Berlinki? Tu nie ma nic oznaczonego przecież.
https://www.openstreetmap.org/way/117100130 jest
A, faktycznie. Ale jest prawidłowo otagowane.
A czy w tym miejscu, wsród tych domów, są jakiekolwiek pozostałości Berlinki?
Jak nie, to jest do skasowania na tym odcinku.
Jedyną pozostałością Berlinki na całej jej długości jest zniwelowany teren, w różnych miejscach wygląda to różnie oczywiście, bo prace były zaawansowane w różnym stopniu, jednakże stanowią one razem pewną całość która ma topograficzne znaczenie. Dlatego jest prawidłowo otagowane.
Nie, jeśli na danym odcinku nie ma teraz widocznych śladów to nie ma podstaw do zaznaczanie jej na tym odcinku. Tu prawie na pewno śladów nie ma, nawet jeśli kiedykolwiek były
Oczywiście że są podstawy i to bardzo solidne. Dużo solidniejsze niż te wszystkie "drogi proponowane", których to nie ma nawet najmniejszych śladów w terenie. Tymczasem Berlinka jest wyraźnie zaznaczona w terenie i stanowi topograficzną całość. Dzielenie jej na mniejsze fragmenty pogorszyło by czytelność struktury. Gdyby była nieprawidłowo otagowana, to byłby to problem, ale obecne jej atrybuty nie pozostawiają wątpliwości co do charakteru tego obiektu.