https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
Na warstwie Geoportal HiRes całość wygląda na asfaltową, ew. część jakby zamuloną błotem.
Zastanawiam się raczej kiedy przy surface=asphalt mogła by być inna wartość niż tracktype=1
czyli dosłownie czytając nawierzchnia asfaltowa, ale nie w pełni utwardzona - może np. takie drogi na które spływa błoto i są regularnie zamulone można by tak oznaczać?
(tu jest chyba taka sytuacja: https://osm.org/go/0kAHh2nEy--?m=)
W tej chwili większość takich połączeń wygląda jak błędy:
http://overpass-turbo.eu/s/1nn1
ta konkretna droga jest faktycznie asfaltowa (przejechałem jej wschodnią połówkę rowerem szosowym) i faktycznie miejscami jest nawiezione błota z pól, ale wątpię czy trzeba to specjalnie oznaczać.
Zachodnia część (ta gdzie stoi pinezka uwagi) wyglądała na bardzo ubłoconą, niestety nie miałem czasu już ją dokładniej obejrzeć
W takim razie można dodać odpowiedni smoothness