https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
Zmienione, aczkolwiek poprzednia nazwa też była prawidłowa-używana wewnętrznie w MPK.
Nadal niezmienione.
Nazwa używana w rozkładach jazdy MPK oraz widoczna na tramwajach jadących do zajezdni.
Zgadza się, dlatego zawarłem tę nazwę w alt_name.
Jest to niezgodne z wiki i przyjętym zwyczajem. Nazwę stosowaną umieszczamy w name, a oficjalną w official_name.
Nie, nazwę widoczną w terenie umieszcza się w [name], bo mapa służy do orientacji w terenie.
Stosuję się do Wiki:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Good_practice#Map_what.27s_on_the_ground
I do twoich poleceń:
"Ogólna zasadą OSM jest trzymanie się nazwy, którą można zobaczyć w terenie. Nazwa i ref przystanku służą do odnalezienia tego przystanku w terenie."
https://www.openstreetmap.org/changeset/71573754