https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
Nee, MTB-route is hier gewijzigd in 2017. Staat er nu goed op.
Ik ben hier vandaag ter plekke geweest. Ik snap dat het de bedoeling is dat dit pad dicht gaat. Echter heeft iemand de afsluiting verwijderd, en er wordt ook weer gewoon gereden (recente bandensporen). Hoewel het hier een beetje baar uitpakt ben ik altijd voor het volgen van ground truth boven de plannen. Ik heb dit pad daarom weer teruggezet, wel met een disclaimer in een note erbij. Ik begrijp uit je verhaal dat het gebruik van dit pad echt niet de bedoeling is, ik stel voor dat jullie hier een nieuwe boomstam weggooien (danwel de verwijderde boomstam terugrollen), dan kan dit pad ook weer weg uit osm. Maar tot die tijd is ground truth wmb leidend.
En dat is nou precies waarvoor ik je gewaarschuwd heb! Er is hier voortdurend wrijving tussen wat officieel het nieuwe MTB-parcours is en het weerbarstige praktische gebruik door de dames en heren MTB-ers die overal rijden waar maar te rijden valt. En nou mogen 'jullie' boomstammen gaan neerleggen of terugrollen? Werkelijk de arroganite ten top! En wie zijn die 'jullie' in jouw ogen dan wel?
Ik verzoek je dringend je changeset terug te draaien en ik zal hier melding van maken op het forum.
Er loopt hier op het moment een pad. Dat er (volgens jou? Volgens de gemeente?) geen pad zou horen te lopen kan zijn, maar het feit blijft dat op de grond duidelijk een pad loopt.
Als je een bron hebt waaruit blijkt dat toegang tot dit pad niet meer toegestaan is kunnen we eventueel eenaccess=no tag toevoegen?
Ik ging er vanuit dat je contacten hebt met de partij die het officiele parcours uitzet, vandaar mijn suggestie om het pad weer met boomstammen af te dluiten (op andere locaties is dit ook zo gedaan).
In dit geval zou ik het pad weglaten Math. Motorcrossers rijden ook wel dwars door beschermde vogelnestelgebieden en dan zou ik zo'n "pad" ook uit principiƫle gronden weglaten. Anders kun je wel van heel Nederland motorcrosspad maken. Hoe zie jij dat?
Op een MTB kan je op veel meer plaatsen rijden dan waar dat mag... een boomstam verhindert echt niet dat 'stoute' MTB-ers hun eigen paadjes blijven zoeken. Dit overigens tot grote frustratie van de beheerders en handhavers.
Ik laat het verder hierbij.
Klopt, maar als er een boomstam ligt is het in elk geval duidelijk dat toegang verboden is. Zoals het er nu bij ligt is het niet te onderscheiden van een toegankelijk pad.
In het voorbeeld van Kogacarlo: als blijkt dat er duidelijk een pad aanwezig is zou ik dat waarschijnlijk taggen met access=no of iets in die richting. Hangt geheel van de situatie ter plekke af, inclusief bebording.
Naar aanleiding van de opmerkingen van BikePC en de kaart op http://mtbroutes.nl/route/804/Zoetermeer heb ik een access=no toegevoegd.