Changeset: 96824817
(no comment)
Closed by RitterR
Tags
created_by | JOSM/1.5 (17329 pl) |
---|
Discussion
-
Comment from szydzio
Czy ta ulica: https://www.openstreetmap.org/way/470774540 faktycznie się tak nazywa ? Czy ten adres: https://www.openstreetmap.org/way/411159180 w rzeczywistości istnieje ?
-
Comment from RitterR
W rzeczywistości to jest ulica dojazdowa, czyli bez nazwy.
Stosuję ją do znakowania aktualności map. Mogę na jej podstawie zweryfikować z jakiego okresu na innych mapach czy nawigacjach są dane pobrane z osm.
Budynek z tym adresem nie istnieje. Równierz w celu walidacji, ale raczej nie sprawdza się to, więc budynek można skasować.
Przy okazji widać, że google maps skopiowało nazwę ulicy jak kiedyś ją tak nazwałem i zmieniałem co jakiś czas. Można to sprawdzić w historii tej drogi. -
Comment from RitterR
Nazwę ulicy miałem zmieniać na początku każdego miesiąca, ale brak mi systematyczności.
-
Comment from szydzio
Jasne, dzięki temu widać że konkurencja kopiuje wprost dane OSM, niemniej jednak takie mapowanie jest niezgodne z zasadami OSM, w szczególności z: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Good_practice#Map_what.27s_on_the_ground . Należy mieć ponadto na uwadze, że z danych adresowych OSM korzystają również służby ratunkowe (strażacy, centra 112) zatem tworzenie fikcyjnych adresów i ulic nie jest dobrą praktyką. Nieistniejącą nazwę ulicy i adres usunąłem w ramach szerszych porządków w adresacji w Środzie => https://www.openstreetmap.org/changeset/98961003 . Pozdr!
Ways (2)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |