Changeset: 96208482
osmose error
Closed by jul2
Tags
created_by | JOSM/1.5 (17329 nl) |
---|---|
source | osmose |
Discussion
-
Comment from L'imaginaire
---
Beste jul2 (English below),
Bedankt om zo actief Osmose warnings te onderzoeken en er een oplossing voor te bieden. Deze specifieke changeset is echter problematisch. Je hebt rond Zwevezele highway=footway tags verwijderd, waardoor er een groot aantal polygonen met enkel area=yes overblijft. Dat lijkt me geen verbetering. Je kan misschien niet akkoord zijn met de manier waarop er in deze omgeving gemapt is, maar in bulk tags verwijderen is daar geen oplossing voor.
Rond Balen heb je ook highway=footway tags verwijderd, terwijl die daar op het eerste gezicht correct zijn. Meer nog: deze footways zijn noodzakelijk voor routering over het wandelnetwerk, wat dus nu niet meer mogelijk is.
Om deze redenen heb ik jouw changeset teruggedraaid. Ik nodig je graag uit om dit verder te bespreken.
Vriendelijke groeten,
Seppe
---
Dear jul2,
Thanks for actively investigating Osmose warnings and offering solutions for them. This specific changeset is problematic though. Around Zwevezele, you delete highway=footway tags, resulting in a large number of polygons with only an area=yes tag. To me, that is not an improvement. You may disagree with the way this area was mapped, but deleting tags in bulk is not a solution for that.
Around Balen, you also deleted highway=footway tags, while these seem correct at first sight. Moreover, these footways are necessary for routing on the walking node network, which is now impossible.
For these reasons, I reverted your changeset. I would like to invite you to discuss this further.
Best regards,
Seppe
-
Comment from jul2
De wijziging in Balen kan niet, het was de Vosstraat in Mol en dat is zeker geen voetpad maar een path door het bos.
jul2 -
Comment from L'imaginaire
Het gaat om verschillende wijzigingen daar in de buurt, zie ook http://overpass-api.de/achavi/?changeset=96208482
Als je van mening bent dat path beter geschikt is dan footway voor deze paden, dan kan je dit aanpassen (al zullen weinigen kunnen zeggen wat nu precies het verschil is tussen de twee). Het probleem is dat je de footway tag gewoon verwijderd hebt en niets in de plaats hebt gezet. Hierdoor blijven er ways achter zonder tags erop en kan routeringssoftware niet weten dat het om een weg gaat.Over de situatie in Zwevezele is even gediscussieerd op het OpenStreetMap BE Matrix kanaal (https://matrix.to/#/+osmbe:matrix.org). Daar kwam de suggestie dat de combinatie van highway=* en area:highway=* een beter alternatief zou zijn voor de manier waarop al die polygonen in Zwevezele zijn gemapt. Maar ook hier: tags verwijderen zonder een alternatief te geven is geen oplossing.
-
Comment from jul2
Gelieve uw weiziging terug te draaien : volgens wiki osm is een footpath = openbare weg aangelegd voor voetgangers en geen voertuigen, dus niet prive. area and footpath
staan niet in de wiki, highway niet verbonden met een andere weg is een Osmose error. Dank U wel voor de par honderd fouten en een nuteloos balast in de OSM database.
groeten jul2 -
Comment from L'imaginaire
Het punt dat ik wil maken is dat je in deze wijzigingenset met het fixen van Osmose warnings (ongewild) nieuwe problemen introduceert. Je verwijdert de hoofdtags van lijnen en polygonen en je voegt geen nieuwe hoofdtags toe. Hierdoor verliezen deze lijnen en polygonen hun betekenis in OSM.
Wijzigingenset https://www.openstreetmap.org/changeset/96206953 is daar trouwens ook een voorbeeld van. Je hebt hier op de polygonen de highway=footway tag verwijderd en niets in de plaats gezet. Je kan in Osmose zien dat deze edits van jouw hand nieuwe warnings genereren, namelijk "Untagged area object"
-
Comment from L'imaginaire
Voor de polygonen in Zwevezele die highway=footway en area=yes hadden, is https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:area:highway wellicht een optie (zie daar ook het puntje "Differentiation area:highway vs. area=yes on a highway")
-
Comment from jul2
Het probleem blijft : een highway moet verbonden zijn met een andere weg : is een zwaardere fout dan :untagged area object.
ik heb ook geen oplossing
jul2 -
Comment from L'imaginaire
area:highway wordt niet gezien als een (routeerbare) highway, zal dus geen probleem zijn. Zie bijv. https://www.openstreetmap.org/way/600815673
-
Comment from pfiers
Beste Jul,
I.v.m. oostelijke deel changeset:
De "oplossing" voor ongeconnecteerde paden is niet die paden verwijderen (1). De oplossing is om de paden te connecteren. Het is uiteraard perfect mogelijk dat dit moeilijk is, omdat je bijvoorbeeld momenteel niet de optie hebt om 'in-person' te gaan surveyen. In dat geval kun je een fixme op de way toevoegen of een note aanmaken. Lokale mappers kunnen de paden dan later connecteren.Door de paden te verwijderen heb je het werk van andere mappers onnodig ongedaan gemaakt. Het doel van OpenStreetMap is om zo veel mogelijk gebruikers een zo goed mogelijke kaart te bieden, niet om het aantal Osmose errors te minimaliseren.
(1) zoals door L'imagerie al aangehaald is het verwijderen van de highway= tag van een pad in de praktijk equivalent aan het pad verwijderen. Op die manier ongebruikte objecten achterlaten en het dan over een "nutteloze belasting van de databank" hebben is ietwat hypocriet.
-
Comment from jul2
Ik heb een aantal bekeken en vind dan verharde area's rondom 2 huizen getagd als highway=footway. Dit geeft problemen met routeringssoftware. vb area id 414.687.955 behoort bij 3 kadasterpercelen en die op de luchtfoto duidelijk gescheiden zijn door omheiningen. Wat is dan de waarde voor OSM van deze area?
jul2 -
Comment from L'imaginaire
Mijn advies zou zijn: alles terugzetten naar hoe het gemapt was vóór de verwijdering van de tags. Daarna bekijken wat zinvolle alternatieven zijn voor de micromapping in Zwevezele. Een van die alternatieven is zoals gezegd https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:area:highway. Die laatste tag wordt niet gebruikt voor routering.
Mogelijks zal er geen one-size-fits-all oplossing mogelijk zijn, dus opletten met het in één keer omzetten van een grote hoeveelheid tags.
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |