Changeset: 94456044
usunięcie z miejsc zatrzymania public_transport=platform
Closed by olo81
Tags
created_by | JOSM/1.5 (17322 pl) |
---|---|
source | OpenStreetMap (Standard Black & White) |
Discussion
-
Comment from gscscnd
Wow. Usuń jeszcze bus=yes.
Usunąłeś wszystkie (pt)=platform czy jakieś zostawiłeś? To był jedyny rodzaj zmian w tym zestawie? Planujesz jeszcze jakieś tego typu zmiany?
-
Comment from olo81
Miejsca zatrzymania to nie platformy przystankowe. Próbuje powoli czyścić zamieszanie z platformami przystankowymi. W tym zestawie zmian tylko to.
-
Comment from olo81
Chodzi też o to że na Śląsku stosowana jest inna konwencja mapowania niż w innych rejonach Polski.
-
Comment from olo81
A już widzę, zahaczyłem o Rybnik a tam już normalnie mapowane. Pociągnę reverterem :/
-
Comment from gscscnd
O miejscach zatrzymania nic nie pisałem, chodziło mi o usunięcie bus=yes z highway=bus_stop.
Czym się różni to mapowanie po śląsku od „normalnego”?
-
Comment from olo81
A to bus=yes to nie ironia? :D
tak czy siak cofnąłemNa Śląsku highway=bus_stop dajemy na miejscu zatrzymania, właśnie sporo jest jeszcze takich miejsc zatrzymania z platformami highway=platform
Niestety nie będzie to takie proste jak myślałem z uporządkowaniem.
-
Comment from gscscnd
Nie zauważyłem, że h=bus_stop jest właśnie w miejscu zatrzymania, tutaj bus=yes może ewentualnie zostać. Mi nie podoba się stosowanie bus=yes na prawidłowym h=bus_stop, tzn. na peronie, zobacz np. <https://github.com/openstreetmap/iD/issues/7524>.
Myślałem, że masowe usuwanie pt=platform to atak na PTv2, stąd „wow”…
-
Comment from gscscnd
Docelowo chcesz zostawić h=bus_stop w miejscach zatrzymania, czy doprowadzić to do „normalnego” mapowania?
-
Comment from olo81
na razie ujednolicić dane by może w przyszłości coś więcej podziałać. Chodzi o to żeby w przyszłości łatwiej overpasem coś zmienić. Jak jest duży mętlik danych to automatem ciężko coś zrobić. Tak patrzę na Żory że tam dwie konwencje się ścierają, śląska i reszty polski.
Na forum jest pomysł by dostosować mapę dla niewidomych i chcą importować dane z ZTM. Ale mi się coś zdaję że najlepiej by było z automatu highway=bus_stop wywalić z miejsc zatrzymania a tym przystanką z ZTM go dać. Chyba stopniowo taka zamiana nie ma sensu, nie wszyscy czytają forum i jak nagle będą dwie konwencje pewnie dojdzie do przepychanek. I tak zastanawiam się jak to ujednolicać by kiedyś tam łatwiej było za jednym zamachem większe ilości danych zmieniać.co do bus=yes można by coś podziałać, tylko muszę się zastanowić jak to wpisać w overpasa :D
masz taki przystanek z bus=yes?
-
Comment from olo81
27 miejsc z Rybnika i okolicy, wywalam bus=yes
-
Comment from gscscnd
Na forum coś tam nawet pisałem. Mętlik i tak się zawsze zrobi, musi być jakiś automat do pilnowania porządku.
Mogą być jakieś czynne przystanki na Śląsku (tam, gdzie działa ZTM), których nie ma w bazie ZTM?
bus=yes highway=bus_stop in Rybnik: https://overpass-turbo.eu/s/10oM
-
Comment from olo81
mogą być, przy hipermarketach tam gdzie są bezpłatne linie autobusowe, przy dużych zakładach pracy itp.
- Czernica Ośrodek Zdrowia (8110984942), v2
- Sumina (8112635896), v2
- Sumina (8112635897), v2
- Orzesze Jaśkowice Centrum (8133561521), v2
- Orzesze Jaśkowice Posesja (8133561522), v2
- Bluszczów Powstańców Raciborska (469392722), v7
- Rybnik Niewiadom Kolonia Beata (474493167), v5
- Rydułtowy Bednorz (506359981), v7
- Rydułtowy Kościół (506359982), v4
- Rzuchów I (512457088), v3
- Rzuchów I (512457089), v3
- Rybnik Śródmieście Urszulanki (513168771), v15
- Alwernia Spalona (529102609), v5
- Żarki Piekarnia (529114400), v5
- Żarki (529114401), v4
- Gaszowice Cegielnia (537996909), v4
- 712924524, v3
- Rudy Skrzyżowanie (846103617), v5
- Rudy Kościół (846103644), v4
- Rybnik Niedobczyce Skrzyżowanie (878869106), v4
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |