Changeset: 94114282
Foutjes oplossen wandelknooppuntennetwerken Nederland
Closed by Peter Elderson
Tags
created_by | JOSM/1.5 (17084 nl) |
---|---|
source | Knooppuntnet en Wandelnet |
Discussion
-
Comment from alphensebezorger
Hallo Peter,
Uit welke bron maak jij op dat hier een vrijliggende oversteek is aangelegd voor fietsers? https://www.openstreetmap.org/way/871664764 bestaat bij mijn weten in werkelijkheid niet.
Vriendelijke groet, Alphensebezorger. -
Comment from Peter Elderson
Dat klopt, er is geen vrijliggend fietspad. Maar er zijn daar ook geen twee aparte banen om over te steken voor die motorwaylinks en tertiarylinks. . Een fietser mag daar (en alleen daar) vanaf het fietspad oversteken naar de Klein-Molenbeekseweg. Dus net als de motorway links heeft de fietser een link nodig. Alternatief is om de stukjes motorway op het kruispunt een tag te geven waar een fietser overheen gerouteerd mag worden. Of zie jij nog een andere optie? Ik vond deze uiteindelijk de beste, omdat die precies aangeeft waar de fiets-link in de praktijk zit.
-
Comment from alphensebezorger
Nu lijkt het alsof er een veilige oversteek mogelijk is voor fietsers, dat is in werkelijkheid absoluut niet waar. Daarom zou ik inderdaad geen niet-bestaande paden toevoegen, voordat de wegbeheerder hier iets verandert. Eventueel fietsen expliciet toestaan op de overstekende wegen of highway-type veranderen.
(Trouwens, komend vanaf de Klein-Molenbeekseweg moet ik toch gewoon rechtshouden als ik de Huijbergsebaan oversteek.) -
Comment from Peter Elderson
Akkoord, de omgekeerde route heb ik niet aangegeven, daar heb je gelijk in! Of het veilig is zit nergens in de tagging, alleen of het toegestaan is. Dus dan ga ik de tags van de andere verbindingsstukjes op het kruispunt aanpassen zodat fietsers erlangs gerouteerd kunnen worden. Begrijp ik goed dat jij bicycle=yes aanraadt?
-
Comment from Peter Elderson
Overigens, hier een mapillary waar je een wandelknooppuntpijltje ziet wat de route aanwijst. In dezelfde serie kan je ook die voor de andere kant zien, die aanwijst dat je moet oversteken: https://www.mapillary.com/app/?lat=51.479999360662326&lng=4.314139150808383&z=17&focus=photo&pKey=WJDbplzVgECoNa7DZzd7_N&x=0.6290110548912797&y=0.6148734741474983&zoom=0
-
Comment from alphensebezorger
Bicycle=yes lijkt me een goede oplossing voor de fietsers. Voor voetgangersroutering zal ook foot=yes nodig zijn. En brommers, snorfietsen,... Eigenlijk zou het makkelijker zijn om dat motorway_link in tertiary(_link?) te veranderen. Dat scheelt een boel tags, en geeft beter weer welke weggebruikers hier te verwachten zijn. Maar of eerdere mappers het daarmee eens zijn?
Een veiligere oversteek zou alleen al te vermoeden zijn door het intekenen van een vrijliggend fietspad, volgens mij. Niet door een bepaalde tag dus, maar puur de aanwezigheid van de oversteek. -
Comment from Peter Elderson
Ik dacht dat voetgangers standaard over het fietspad kunnen, en dat routers dat ook meestal zo doen, tenzij er foot=no staat. Dat laatste ben ik zelf tegengekomen, kennelijk vond iemand dat die voetgangers niet op zijn fietspad mochten! Terwijl er toch echt geen bord stond dat lopen daar verboden was.
-
Comment from alphensebezorger
De fietspaden zijn het probleem niet. Ik bedoelde de stukjes motorway_link (https://www.openstreetmap.org/way/775962078), die heb je hier ook als voetganger nodig om vanaf het fietspad de Huijbergsebaan over te steken. Veel routers zullen aannemen dat je niet op een snelwegoprit mag lopen, en daarom deze ‘links’ omzeilen tenzij er een tag foot=yes op staat.
-
Comment from Peter Elderson
Ik deboel, als de fiets er mag mag de voetganger er normaal gesproken ook, dus bicycle=yes is ook foort=yes. Maar dat is niet expliciet. Ik heb het nu expliciet toegevoegd. Andere vervoermiddelen en voertuigen laat ik voor wat het is, ik probeer mijn anpassingen te beperken tot wat voor wandelen nodig is.
Ways (1-20 of 35)
- 1
- 2
- Heimolen (871664750), v1
- Beukenlaan (871664757), v1
- Marathonstraat (871664758), v1
- 871664759, v1
- Huijbergsebaan (871664762), v1
- Huijbergsebaan (871664763), v1
- 871664764, v1
- 871664767, v1
- Heimolen (7251348), v6
- Olympialaan (7252669), v7
- Huijbergsebaan (7252684), v9
- Huijbergsebaan (48290717), v8
- 57995422, v8
- Antwerpsestraatweg (65754732), v10
- 201872284, v4
- Huijbergsebaan (345038754), v4
- Heimolen (871664751), v1
- 871664752, v1
- Markiezaatsweg (871664753), v1
- 871664754, v1
Relations (15)
- 25-26 (5139400), v5
- 47-55 (11891361), v1
- 26-55 (11891362), v1
- 51-31 (11891363), v1
- 51-27 (11891364), v1
- 25-51 (11891365), v1
- Bus 104: Bergen op Zoom Station => Roosendaal Station (393550), v120
- Bus 104: Roosendaal Station => Bergen op Zoom Station (393551), v120
- 31-78 (1267211), v19
- 24-25 (5139399), v6
- Grenslandpad - 07 - N289-P21992-Wouwse Plantage (8464044), v14
- Wandelnetwerk Bergen op Zoom (8800401), v43
- Schelde-Rheinroute - 03 - Bergen op Zoom - Rijsbergen (11305064), v3
- 11523165, v2
- 11523166, v2
Nodes (8)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |