Changeset: 88144425
Dodano tagi admin_level=4 dla granic województwa mazowieckiego
Closed by syntex
Tags
created_by | JOSM/1.5 (16731 pl) |
---|---|
source | Geoportal |
Discussion
-
Comment from pio2_122
Granice województwa to także granice poszczególnych powiatów, gmin i miejscowości - dlaczego zatem dodajesz tag admin_level=4 tylko odpowiadający granicą województwa. Tagi admin_level uzupełnia się w poszczególnych relacjach danych jednostek, a nie dodaje się je do granic.
Nie wiem skąd ten pomysł, w całej Polsce praktycznie wszystkie granice mają tylko boundary=administrative i jest to prawidłowe... -
Comment from syntex
Założyłem że granica powinna mieć admin_level najwyższej rangą jednostki administracyjnej do której należy
-
Comment from pio2_122
Na taką skalę nie jest to nigdzie więcej w Polsce praktykowane...
Poza tym granice automatycznie wyświetlają się wg najważniejszej rangą jednostki, dzięki relacją poszczególnych jednostek. Dodawanie admin_level to granic nic z tym nie zrobi i jest po prostu dublem.
-
Comment from syntex
Niektóre granice mają, niektóre nie. Chciałem to uporządkować. W takim wypadku należałoby usunąć wszystkie admin_level z wszystkich granic poza relacjami
-
Comment from pio2_122
Jestem zdecydowanie za usunięciem admin_level z granic, które są częścią relacji z obecnym już admin_level. Takie uporządkowanie jest rozsądne.
-
Comment from syntex
Szkoda, że JOSM wyrzuca ostrzeżenie przy granicy bez admin_level, nawet gdy jest ona w relacji, podobnie Osmose traktuje to jako błąd
-
Comment from pio2_122
O tym wiem, jednak uwagi JOSM i Osmose to tylko wskazówka, którą trzeba samemu zweryfikować. Nic na to nie poradzę, że przynajmniej w Polsce ta uwaga jest nieprawidłowa :/ Może są jakieś miejsca na świecie, gdzie ma to sens...
Jeszcze odnośnie sprawy z boundary=administrative - OSM i tak renderuje granicę bez tego tagu, jeśli relacja jest poprawna. Jednak mimo wszystko, uważam, że akurat ten tag jest sensowny i warto go uzupełniać - pozwala się szybciej zorientować w edytorze, że mamy do czynienia z jakąś granicą, a nie z jakąś dziwną linią np. w środku pola :)
-
Comment from syntex
Ok, przyjmuję argumenty, zmienię praktykę na usuwanie tych tagów z granic. Po prostu mnie to irytuje czasami jak dodaję granice miejscowości i ciągłe ostrzeżenia o błędach w JOSM z tym brakiem admin_level. Ale faktycznie, nie jest on za bardzo potrzebny :)
-
Comment from pio2_122
Dzięki za rozsądną i efektywną dyskusję :D
Odnośnie uwag JOSM - mam podobnie, zawsze starałem się je naprawiać, ale zauważyłem, że niektóre z nich nie mają sensu.Na szczęście, konkretne typy uwag można dodać do listy ignorowanych
https://josm.openstreetmap.de/wiki/Help/Dialog/Validator
W tym artykule jest to dość dobrze opisane. -
Comment from syntex
Fajna opcja, dzięki
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |