Changeset: 59870352
poprawki ciągów pieszych i dróg w obrebie ulicy Obywatelskiej
Closed by PLS__PL
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13710 pl) |
---|---|
source | knowledge |
Discussion
-
Comment from km2bp
Witam. Podoba mi się że tak skrupulatnie uszczegóławiasz obszar własnego osiedla. pamiętaj tylko o dodawaniu węzłów w miejscu przecięcia chodników i dróg. to bardzo istotne. Wiem że dla ciebie liczy się dokładność dlatego zachęcam abyś zerkną jak fajnie są wyrysowane osiedla w Poznaniu. Choć ja dodałbym tam jeszcze wejścia do budynków a przejścia dla pieszych oznaczył jako linie a nie punkty. No i jeszcze jedno w obrębie bloku Obywatelska 29a i 29b inny użytkownik oznaczył dwa hydranty niby stojące na chodniku ale z mapy wynika że stoją na budynku. Czy mógłbyś przy okazji skorygować ich położenie ?
-
Comment from PLS__PL
Moje osiedle to to obok (Obywatelska *****), tutaj (Domino Park) wyrysowałem chodniki ostatnio, ponieważ poruszamy się nimi wszyscy a nie było ich dotychczas.
Wejścia do klatek widzę, że zrobiłeś, ale trochę krzywo, poprawię to w wolnej chwili, lubię jak jest wszystko równe, dlatego tak długo dziubię i poprawiam. Zaznaczę wejścia do budynków na moim osiedlu.
Hydrantów nie ruszałem, ponieważ widziałem, że jako źródło są podane dane z KM PSP, nie chciałem w to ingerować, ale faktycznie nie pasuję teraz do całości, muszę zobaczyć gdzie one są, bo szczerze mówiąc nie zwróciłem na nie uwagi będąc w okolicy. Gdy tam będę zwrócę uwagę gdzie stoją i przesunę w odpowiednie miejsce.
Jeśli chodzi o przejścia dla pieszych to ich tam nie ma, ale to naturalne miejsca, w których piesi przechodzą przez ulicę, nie są one w żaden sposób oznaczone, dlatego tego nie robiłem. -
Comment from km2bp
Nie ma sprawy dzięki ! Przejścia dla pieszych poprawiałem kawałek dalej przy rondzie Edwarda Jaworskiego . Można je oznaczać jako punkty ale ja wolę jeśli są wyrysowane jako linie. Trochę z inne beczki może cie to zainteresuje OSM nie ma Streat View ale za to podlinkować można do opisu obiektu dowolne zdjęcie umieszczone na jakimś zewnętrznym serwerze. Ja ostatnio tak robię jeśli chcesz przykłady to podam.
-
Comment from PLS__PL
Znalazłem jedno fajne osiedle w Poznaniu, potem przyjrzę się w josm jak zostało zrobione, ale bardzo mi się to podoba.
Mógłbyś zamieścić linka lub współrzędne tego, które miałeś na myśli? -
Comment from km2bp
klika osiedli jest tak fajnie zrobione w południowo-wschodniej części miasta za jeziorem maltańskim. Zawsze możesz klikając na dowolny obiekt prawym wyświetlić dane obiektu i podejrzeć kto mapował i zwrócić się do niego z pytaniem. Jak dla mnie jest to syzyfowa praca dająca w zamian zbyt mało korzyści w stosunku do wkładu pracy. Ja skupiam się nad topografią i dodawaniem oraz opisywaniem wszystkiego tego co może być praktycznie przydatne. Mam też pisemną zgodę od portalu Dolny Śląsk na podlinkowanie ich arcyciekawych opisów budynków bezpośrednio do OSM Przykład: https://www.openstreetmap.org/node/5326189303 Oprócz tego odkryłem że fotkę z facezbukowego serwera też można dodać w opisie. jest to przydatne wtedy gdy naprawdę trudno jest coś otagowac Przykład 2 https://www.openstreetmap.org/node/5496893079#map=19/51.96263/15.54383 . Opisując obiekty można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć. A inni dostają te informację podane na tacy. Mówię tu o takich obiektach których nie ma na mapach google ani nawet na mapach topograficznych. Przykład 3 https://www.openstreetmap.org/node/5581991775#map=17/51.98139/15.49616 A najfajniejsze jest to że linki do stron www lub zdjęć wyskakują w aplikacjach mobilnych gdy kliknie się na tak opisany obiekt.
Ways (2)
Nodes (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |