Changeset: 56130133
removed names from parallel paths and (ultra)short highway-sections
Closed by Martin Borsje
Tags
created_by | JOSM/1.5 (13367 en_GB) |
---|---|
source | PDOK |
Discussion
-
Comment from A67-A67
Ik begrijp deze wijziging niet echt. Die korte stukjes weg en fietspaden hebben toch gewoon een naam?
-
Comment from Martin Borsje
Inderdaad, maar doordat het stukjes van soms minder dan tien meter betreft loop de kruising vol met straatnamen, alle dubbel.
Ik geef toe, (ont)taggen fo the renderer, maar navigatietechnisch hebben we toch niet zoveel namen op elkaar gepropt nodig? -
Comment from A67-A67
Het gaat er niet om dat er veel namen op elkaar zijn gepropt. Er zijn hier nu veel ways, omdat het een ingewikkeld kruispunt is.
Ten eerste hebben bijna al die wegen een naam. Daar is de name-tag voor. Als die tag niet is ingevuld gaat het om een weg zonder naam, wat niet het geval is.
Ten tweede is het irritant bij het bewerken van relaties dat er een heleboel wegen zonder naam (dus alleen met id) in de lijst staan, zeker als die wegen eigenlijk wel een naam hebben.
Ten derde is het opgepropt zijn van de namen een renderingsprobleem. Als een naam al veel voorkomt op een stuk kaart, dat hoeft een renderer niet voor elke way een label met dezelfde naam te maken.
Ten vierde zijn er wel degelijk fouten nu in de navigatie. Bij de link hieronder ga je in stap 3 linksaf de Hooikade op.
https://www.openstreetmap.org/directions?engine=graphhopper_bicycle&route=52.0058%2C4.3590%3B52.0046%2C4.3606#map=18/52.00522/4.35969 -
Comment from Martin Borsje
Ik heb naar mijn beste weten geen ways verwijderd...maar ik kan het mischebben. Dat was iig zeker niet de bedoeling!
-
Comment from A67-A67
Nee je hebt inderdaad geen ways verwijderd. Het gaat me puur om de name-tags van ways die wel een naam hebben. Vooral voor wegen die in elkaars verlengde liggen, zou dit niet eens renderingsproblemen moeten geven.
Ik denk zelfs dat het nu een stuk minder opgepropt wordt zonder namen als Tram 1 en Tram 19.
Verder heel veel lof voor je werk aan OSM. Alleen deze wijziging vind ik erg raar, omdat het erg in gaat tegen alles wat er op het forum over taggen voor de renderer wordt gezegd. -
Comment from Martin Borsje
:-)
We vinden elkaar wel!En ja: taggen alleen voor het renderen is natuurlijk uit den boze. Maar een probleem is toch dat als hele kleien stukjes weg (tien meter lang) die geknipt zijn wegens een route, een bruggetje etc., die een 'eigen' naam krijgen toch vaak op de standaardkaart die naam erop gepropt krijgen. Dit geeft een heel druk kaartbeeld.
Ik zal opnieuw aangebrachte namen op wegdelen niet weghalen, maar wees aub een beetje 'voorzichtig' en: taggen voor het routeren slechts.....:-)
Ways (13)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |