Changeset: 55135847
MTB route Spijkenisse aangegeven op bestaand trace
Closed by Marzbruin
Tags
build | 2.5-7-gbd74430 |
---|---|
created_by | Potlatch 2 |
version | 2.5 |
Discussion
-
Comment from eggie
Welkom bij OSM per PB verstuurd
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Welkom_op_OSM -
Comment from eggie
Een Route is direct lastig.
Eigenlijk wordt de naam van een officiƫle MTB route niet aangegeven op de weg zelf, maar op een zgn. MTB-routerelatie.
Dat is voor een startende mapper erg ondoorzichtig. Zo hebben we wandel, MTB- en fietsroutes. Die allemaal in een route liggen. Het zijn de kleurtjes op de fietslayer bv.
Mocht je verder gaan probeer je hier in te verdiepen.
Met potlatch2 kun je een mtb route aanleggen, maar beter is om editor JOSM te gebruiken.
Verder is surface=gravel grove steenslag. Eigenlijk niet te fietsen.
De fijne steenslag (korreltjes) wordt getagd als fine_gravel. .. of is het unpaved hier? Graag reactie. -
Comment from Marzbruin
Hoi Eggie,
Aangezien ik in Potlatch2 geen kleur aan de fietslayer kon geven, heb ik bij een ander mtb parcours gekeken waar ook een naam aan gegeven was. Zodoende heb ik dat hier ook gedaan, ondanks ik een kleuraanduiding duidelijker vind. Bedankt voor je feedback. Ik zal me middels JOSM verder hierin verdiepen en dit aanpassen.
Ps. Het pad bestaat geheel uit repac. Een grove steenslag. -
Comment from eggie
Marz...Dan zou ik het zeker gravel laten, anders routeert het dadelijk voor "normale" fietsers.
Hier wat hulp voor JOSM editor stap voor stap
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53710
en
https://blog.mapbox.com/become-a-power-mapper-619077da4ef4Hulp kun je op het forum krijgen: https://forum.openstreetmap.org/viewforum.php?id=12
Succes...
-
Comment from Commodoortje
Hallo Marzbruin,
Inmiddels heb ik even met jullie meegekeken.
Wat eggie aangeeft ben ik helemaal mee eens. Het is voor een beginner vrij lastig om een route in OSM te zetten.
Helaas is de naam op de weg geen oplossing, hiervoor is, zoals eggie al aangaf een relatie nodig die deze elementen opneemt.
Inmiddels heb ik je een handje geholpen, en heb tevens de naam van de wegen afgehaald.
In OSM is dit de relatie geworden.
https://www.openstreetmap.org/relation/7874441
(nogmaals, voor een beginner is dit vrij lastig. Als je eraan toe komt mag je me een prive berichtje sturen dan zal ik je helpen met een andere MBT route.)
Tevens is deze route te zien in de MTB route kaart die gebaseerd is op OSM data.
https://mtb.waymarkedtrails.org/#route?id=7874441&map=15!51.8302!4.3723
Met een route analyser is te zien of een route misschien defect is (onderbroken)
http://ra.osmsurround.org/analyzeMap?relationId=7874441Mocht je iets tegenkomen wat niet juist is hoor ik het graag.
Ik wil je dezelfde tip als eggie geven: Stap zsm over naar JOSM.
Ways (7)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |