Changeset: 48779337
Osmose klaidos ir aplinkui
Closed by Aurimas Fišeras
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12201 lt) |
---|---|
source | ORT10LT, Bing||Mapbox, Osmose |
Discussion
-
Comment from Tomas Straupis
Reikia sugalvoti kažkokią žymėjimo sistemą, kad vienoje vietoje esantis VIENAS tourism attraction neturėtų kelių attraction objektų duombazėje... Jei osmose skundžiasi dėl to, kad yra attraction=maze žyma be tourism=attraction, aš būčiau už tai, kad nuimti IR tourism=attraction, IR attraction=maze... Ką manai/siūlai?
-
Comment from Aurimas Fišeras
Bet dabar nebegali surasti labirinto. Jei pvz., žinai, kad reikia didžiojo labirinto, o nežinai, kad reikia ieškoti labirintų parko.
-
Comment from Tomas Straupis
O ar yra reikalas ieškoti labirinto komponentų? (ši diskusija į talk-lt nuvažiavo)
-
Comment from Aurimas Fišeras
Labirintas nėra labirinto komponentas ;)
Čia tas pats, kaip atrakcionų parke atskirų atrakcionų ieškoti. Ar skulptūrų parke, konkrečios skulptūros. -
Comment from Tomas Straupis
Na čia semantikos klausimas. Aš labiau klausiau ar iš principo tai svarbu konkrečiu atveju? Nes tada tektų išradinėti naują žymą (micromapping=yes ar panašią) ir tada ją radus ignoruoti žymas... Bet OsmAnd'e, Garmine vis tiek bardakas liks :-( Paieškos sąraše norisi matyti vienam objektui vieną įrašą, o ne kelis...
-
Comment from Aurimas Fišeras
Bardakas visuomet bus, nes realybė nėra tobula ;)
Šiuo atveju paieškoje ir bus vienam objektui (labirintai, parkas) – vienas įrašas.
Čia ne tas atvejis, kai kiekvienas dvaro pastatas = dvarui ir dvaro ieškodamas randi n įrašų. -
Comment from Tomas Straupis
Na ne, prie lankytinų vietų bus po vieną įrašą kiekvienam VIENO parko kampeliui... OSM'e bus kelios lankytinos vietos, nors realiai lankytina vieta yra viena... Čia tas pats, kaip jei viešbutis turi kelis korpusus, visus juos pažymėti tourism=hotel...
-
Comment from Aurimas Fišeras
Hmm, bet tada ir prekybos centre atskirų parduotuvių nežymime, nes jos yra VIENO prekybos centro kampeliai? OSM'e bus kelios parduotuvės, nors realiai yra viena...
Viešbučio korpusai bus greičiausiai į vieną ryšį sudėti, arba kaip su mokyklomis – teritorija tourism=hotel, o atskiri pastatai building=hotel?
-
Comment from Tomas Straupis
Visos parduotuvės yra skirtingos: parduoda skirtingus dalykus, valdomi skirtingų savininkų, skirtingas darbo laikas. Jei važiuoju į prekybcentrį, labai gali būti, kad užeisiu į vieną-antrą parduotuvę ir viskas. O labirintai šioje vietoje iš principo visi yra vienodi... Kai jau eisiu, tai eisiu per visus, na nebent iš karto neįdomu pasirodys arba pasiklysiu :-D
Na bet gerai, jei iš principo reikia daug attractionų, aš galiu pasidaryti places ir saviškiam Garminui micromapping=yes apdorojimą, nes man sąrašo paieškoje reikia esminio, o ne detalaus. -
Comment from Aurimas Fišeras
Ne, čia tik teoriškai reikia.
Tikrai nereikia micromapping=yes ;) -
Comment from Tomas Straupis
Kalbu iš praktikos. places.openmap.lt kai ieškau lankytinų vietų, rezultatų ir taip per daug, vienos lankytinos vietos penkių atskirų žymeklių tikrai nereikia.
Tas pat Garmine, kai darau paiešką, man nereikia, kad ir taip mažame ekrane visą jį užimtų vienos ir tos pačios lankytinos vietos įrašai... Jei noriu labirintų - noriu jų visų, o ne vieno konkretaus labirinto :-)
Kitus pavadinimus galima vesti į „alt_name“, gal atskiriant kableliais ir pan. Na arba į kokį kitą tagą, kurį nominatimas indeksuoja.micromapping=yes jau yra, pvz. footway=sidewalk, nes ir taip jau žemėlapis perkrautas, tai, norint gauti kartografiškai gražų rezultatą, reikia išmetinėti neesminę info...
-
Comment from Aurimas Fišeras
Nieko keisto, OSM – universali duomenų bazė, generuodamas žemėlapį atvaizdavimui išfiltruoji, tai ko reikia konkrečiam žemėlapiui.
Juk kaip kitaip sugeneruoti šaligatvių žemėlapį kiemsargiui, jei nebus tokios info OSM'e? ;) -
Comment from Tomas Straupis
Teoriškai - taip, praktiškai gi vedimas informacijos, kurios realiai/dabar niekas nenaudoja, yra laiko švaistymas ir duomenų sudėtingumo didinimas, kas daro kitų (gal reikalingų) duomenų įvedimą sudėtingesniu...
-
Comment from Aurimas Fišeras
Catch-22 – realiai/dabar niekas nenaudoja, nes informacija nesuvesta ;)
-
Comment from Tomas Straupis
Manau universalus teorinis problemos supratimas ir siūlomas sprendimas yra tiesiog per daug (nepagrįstai) sudėtingas.
Jei 0,95 tikslo galima pasiekti sueikvojus tik 0,1 pastangų, beveik visi taip ir darys :-)
IT sritis ir taip jau stipriai kenčia nuo bereikalingo/neproporcingai naudai augančio kompleksiškumo...
Ways (15)
- 494331553, v1
- 494331554, v1
- 1201 (208064925), v17
- Labirintų parkas (293726588), v6
- 293726591, v4
- 293726593, v5
- Kukurūzų labirintas (368797862), v4
- 368797863, v4
- Didysis labirintas (368797864), v3
- 369543218, v2
- 369543231, v2
- Lenktynių labirintas (369545521), v3
- Apvalusis labirintas (369545522), v3
- 370288774, v2
370288777, v2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |