Changeset: 43257090
added a number of house, modified fire hydrant -- my knowledge
Closed by DJG_ww
Tags
created_by | iD 1.9.7 |
---|---|
host | http://www.openstreetmap.org/id |
imagery_used | Geoportal.gov.pl (Orthophotomap);Local GPX |
locale | en |
Discussion
-
Comment from maraf24
Ten budynek jest poza granicami Wrocławia, adres jest więc błędny.
-
Comment from DJG_ww
Tam mieszkam i właśnie takiego adresu używam. Adres obsługuje poczta Wrocław.
-
Comment from maraf24
Nie zapisujemy w OSM miejscowości poczty, gdyż od 2011 Poczta Polska tego nie potrzebuje.
Większość oprogramowania i tak zignoruje miejscowość tu wpisaną i użyje granic adminstracyjnych.
Proszę spróbować wpisać tutaj w wyszukiwarce na górze:
"Wrocław, Wolności 4"
oraz
"Psary, Wolności 4".
Co zadziałało? -
Comment from DJG_ww
Czyli jak wpisujemy kod, to bez miejscowości, tak? Czy też raczej w pozycję 'City' wpisujemy rzeczywistą miejscowość?
-
Comment from maraf24
Wpisujemy miejscowość, kod i ulicę/numer lub sam numer gdy nie ma ulic.To jest wystarczający adres w Polsce. Kod pocztowy służy do odróżnienia miejscowości o takich samym nazwach (stąd nie potrzeba już miejscowości poczty).
Tak, tutaj miejscowość powinna być wpisano w pole City.
Ewentualnie można je zostawić puste, czego nie zalecam, bo wpisanie miejscowości ułatwia kontrolę poprawności danych.
Ways (1)
Nodes (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |