Changeset: 134486207
Mofa and moped proofing
Closed by jochhie
Tags
changesets_count | 3 |
---|---|
created_by | iD 2.25.1 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 8cm (WMTS) latest |
locale | en-GB |
Discussion
-
Comment from eggie
Dag jochhie... Kijk svp in de wiki hoe fietspaden te taggen
access=no? Dat is verboden toegang.. Waaror zou je dat op een fietspad zetten.
bicycle=no????
motor_vehicle=no??
Wel hier moped=designayted. Dat is wel correct.
EditoriD vraagt je van alles (incline???) in te vullen, maar dat is veelal niet nodig en geeft alleen maar problemen.
Ik pas wat aan..
MVG
eggie -
Comment from eggie
Wat leesvoer..
bicycle=no op die bromfiets doorsteken is formeel niet juist en ook niet nodig, want de hoofdrijbaan staat op slot en zal dus niet routeren.
access=no op wegen is in de meeste gevallen altijd fout.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:CyclewayMVG
eggie -
Comment from jochhie
Hii eggie, dit is een Bromfietsdoorsteek.
-
Comment from eggie
Precies....dat heb ik wel gezien ... . maar daar zijn ook afspraken over gemaakt.
Geen access=no op zetten.
bicycle=no geeft een foutmelding in de validator. Er staat nergens dat je op een bromfietsdoorsteek niet mag fietsen.
De routering stopt vanzelf. De regel is dat je als fietser het fietspad moet volgen.
Bij een verbod voor fietsen aangegeven door een expliciet verbordsbord (C9, C14 of C15):
Key Value
bicycle no
Wanneer je nog vragen hebt stel e gerust.
Er zijn ook mappers die de doorsteek als highway=path taggen, maar de consensus is toch wel cycleway.
De meeste tags zijn trouwens default.. moped=designated of no is de uitzondering.. Geldt ook voor mofa..Groet
eggie -
Comment from eggie
Zoek even bromfietsdoorsteek op
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Tagging_van_Nederlandse_wegenNa d doorsteek zal het fietspad verder gaan als G11 fietspad. Dus dan het fietspad aanpassen naar
moped=no
mofa=yes
traffic_sign=NL:G11Het gaat nu nog steeds verder als een G12a fietspad.
Omdat je met editor iD geen wegen met routerelaties kunt splitsen heb ik even met josm een splits gemaakt.
Kijk je zelf nog even ter Lering ende Vermaeck naar het verder verloop van het fietspad? Wegklasse.
MVG
eggie -
Comment from eggie
Nog even gekeken.... Je hebt er zelf een G12a fietspad van gemaakt... Maar dat geldt dus tot de doorsteek.
De rest dus tm de volgende kruising met de Nijverheidsweg naar G11 zetten
Dus moped=no
mofa=yes
traffic_sign=NL:G11Doe je het zelf.
Aanrader is editor JOSM Dan kun je ook wegen splitsen met routerelaties.
https://community.openstreetmap.org/t/editor-josm-stap-voor-stap/75047Voor de fietspaden kun je de presets laden.
-
Comment from eggie
G12a aangepast naar G11 na bromfietsdoorsteek
Gr eggie
Ways (18)
- 1159604018, v1
- 's-Gravenhoutseweg (7055259), v9
- 's-Gravenhoutseweg (7103371), v11
- 's-Gravenhoutseweg (7103373), v12
- Zandveldseweg (7103376), v10
- Zandveldseweg (7103378), v10
- Zandveldseweg (7103380), v14
- Zandveldseweg (7103390), v13
- 's-Gravenhoutseweg (7103393), v12
- Zandveldseweg (7103397), v11
- Ambachtsweg (35597038), v13
- 's-Gravenhoutseweg (224928819), v5
- 's-Gravenhoutseweg (353715981), v3
- 's-Gravenhoutseweg (353716286), v4
- 's-Gravenhoutseweg (353716429), v3
- 's-Gravenhoutseweg (353716644), v5
- Ambachtsweg (968232694), v7
- Zandveldseweg (1086724763), v2
Nodes (3)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |