Changeset: 129084710
Vasúttörténeti park javítások
Closed by Oha80
Tags
changesets_count | 346 |
---|---|
created_by | iD 2.23.2 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Maxar Premium Imagery |
locale | hu |
Discussion
-
Comment from balint36
Már megint csak olyan "javítgatásokat" végzel, amiben semmi hasznosat nem csinálsz, csak az összefüggő vonalakat koncepció nélkül szabdalod.
A name címkét is rendszeresen helytelenül használod. Elküldtem már a cmíkézési útmutató, ahol egyértelműen le van írva, hogy amit te csinálsz, az helytelen ( The name of a railway line e.g. Illinois Central. Use this tag for proper names only. You should not enter descriptions such as Boston - Washington, DC or the name of the track inside a station, like Track 5.)
Kérlek, fejezd be a káros tevékenységedet, különben mindet vissza kell vonjam!
-
Comment from Oha80
A darabolásnak oka van: a vágányok referenciaszáma így feltölthetővé válik.
-
Comment from balint36
Milyen referenciaszámok? Semmilyen referenciaszámot nem töltöttél fel, összefüggő (mind fizikálisan, mid címkézés terén) vágányokat darabolsz fel teljesen indokolatlan helyeken és módon. Például hadd halljam, egy állomás "hózentrógerjét" miért kellett két rész helyett négy részre felmetszeni?
-
Comment from balint36
Egyébként amíg nem tudsz elfogadható és értelmes magyarázatot adni arra, hogy miért csinálsz ilyet, igazán felfüggeszthetnéd a rombolásodat! Csak azt lehet látni, hogy "javítás" címszó alatt össze-vissza szeleteled a vonalakat.
-
Comment from Oha80
A railway:track_ref-ről beszélek. És Te tudsz értelmes magyarázatot adni, hogy mit csinálsz? Mi a bánatért zavar téged ha szét van szedve egy vonalszakasz?
Ha csak annyit látsz, hogy "szeletelem" a vonalakat, akkor semmit nem fogtál fel abból amivel bővítettem egyúttal az osm-et... Nézd meg az állomásokat: a kitérők be lettek számozva, a nyilvánvaló geometriai hibákat is javítottam. Hiába küldözgeted a osm wiki oldalát, azért ne nézzél már lámernek, tudom mit csinálok.
-
Comment from balint36
Nem javítottál ki te semmilyen hibát.
Most a railway:track_ref címkéről beszélsz, de az abba való tartalmat a name címkébe nyomatod.
Miért zavar a széttagoltság? Mert sok kis kezelhetetlen szakasz születik, aztán ha címkézésben vagy kapcsoltokban hiba van, akkor nehéz lesz emiatt megtalálni. Viszont akkor én is felteszem a kérdést, habár te úgyse fogsz rá választ adni: Téhed miért zavar, hogy azonos címkékkel rendelkező, összefüggő vonalak az OSM-en egy vonalat alkotnak?
Geometriai hibákat is alig javítottál, viszont Dunakeszin levágtál egy csonkát, amire te még mindig nem reagáltál ott.
Végül nekem nem úgy néz ki, hogy mit csinálsz. Önkényesen, helytelenül és alapos indok nélkül cselekszel, és okom is van így gondolni, mert a linkelt oldalon lévőkhöz még mindig nem igazodsz, de nemrég még tagadták is, hogy lett volna ilyen. -
Comment from Oha80
"Nem javítottál ki te semmilyen hibát." ember! nézd már meg alaposabban a javításaimat: a kitérőszámokat/vágányszámokat vezettem fel az állomásokra.
Szétnéztél már az ország többi vonalszakaszán? Tele van ok nélküli megszakításokkal, az miért nem érdekel téged "házmester"?
"de az abba való tartalmat a name címkébe nyomatod", jó okom volt rá - ha ugyanarról beszélünk - rákosrendezőn ideiglenesen betettem, hogy a vágányok végein a kitérőkkel összenézve ellenőrizhessem, ki fogom törölni. Tele van az osm amúgy ilyenekkel is, nézz már szét! De mások után is "házmesterkedsz" vagy csak kifejezetten velem van bajod?
Még egyszer mondom, mert nem érted: muszáj szétszedni a vonalakat, hogy külön track_ref-et adhass, a nyíltvonali és állomási vágányokat is külön célszerű kezelni. Nem is értem ez az egész szétvágás miért izgat ennyire? Valakik az lassúmenetet (!) meg fázishatárt is felvezetik az osm-re (persze vágással) az téged nem zavar?
"Mert sok kis kezelhetetlen szakasz születik, aztán ha címkézésben vagy kapcsoltokban hiba van, akkor nehéz lesz emiatt megtalálni." nem igaz, pont, hogy könnyebb javítani, nettó képtelenség amit írsz.
Kettőnk közül egyedül te magad önkényeskedsz.
-
Comment from balint36
Ekkora süketeléseket, amit te most is leművelsz…
Érdekes módon a kitérők és vágányszámok a legtöbb helyen már megvoltak (lásd Dunakeszi).
Az ország többi részén lévő széttagoltság ugyanúgy érdekel engem, mint az itteni is, csak amíg más helyeken minden probléma nélkül össze tudom vonni (lásd Érd állomás, ahol még meg is köszönték), addig itt egy önfejű folyamatosan szabdalja szét. -
Comment from balint36
Állításod szerint te a vágányszámozás miatt daraboltad fel a vágányokat. Ha valóban így lenne, akkor az helyes eljárás lenne, de te nem ezt csináltad.
Nagymaros állomás hózentrógere: https://www.openstreetmap.org/way/307995971
Nézd csak meg figyelmesen a történetet: te ezt a vonalat a vágányátszelésnél indok nélkül ketté vágtad. Semmilyen vágányszámozást nem végeztél, csak ketté vágtad. -
Comment from balint36
A name és a track_ref címkékkel látom, hogy továbbra se boldogultál. Ahelyett, hogy a hibásan kitöltött name paramétereit átemelted volna track_ref-hez inkább alt_name címkéhez raktad át, ami szintén helytelen.
-
Comment from balint36
Sok helyen azzal érvelsz, hogy máshol is így használják. Hát akkor ott is helytelen. Nem is egy esetben kellett törölnöm helytelen címkéket, és akkor is az az illető, aki szándékosan szórta szét a hibás címkéket, blokkot kapott, csakúgy, mint ma te.
-
Comment from balint36
Úgyhogy erről ennyit az önkényeskedésről, mert valahogy a te szerkesztéseid száma mégis kevesebb, viszont te többször lettél blokkolva.
-
Comment from balint36
Ui.: Ja, azzal még mindig nem dicsekedtél el, hogy Dunakeszin az állomás kezdőponti oldalán lévő csonka vágányt miért is kellett megcsonkítanod...
-
Comment from balint36
Ja, elfelejtettem megkérdezni. Elmondanád, mik azok a nyíltvonali vágányok, amiket korábban írtál?
Hisz a nyílt vonal az nyílt vonal, nem számozzuk őket. De egyébként ahogy látom, te sem számoztál nyíltvonali vágányokat.
- 835074718, v4
- 835074724, v6
- Erdért iparvágányok (835074727), v2
- 835078560, v2
- 1AT (1115103799), v2
261227531, v21115103798, v2
Relations (1)
- 10199453544, v1
- 10199453545, v1
- 10199453546, v1
- 10199453547, v1
- 10199453548, v1
- 10199453549, v1
- 10199453550, v1
- 10199453551, v1
- 10199453552, v1
- 10199453553, v1
- 10199453554, v1
- 10199453555, v1
- 10199453556, v1
- 10199453557, v1
- 10199453558, v1
- 10199453559, v1
- 10199453560, v1
- 10199453561, v1
- 10199453562, v1
- 112388238, v7
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |