Changeset: 128455157
Modyfikacja nazwy stacji benzynowej i poprawa określenia domów mieszkalnych
Closed by Akumutator
Tags
changesets_count | 1 |
---|---|
created_by | iD 2.22.0 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
ideditor:walkthrough_completed | yes |
ideditor:walkthrough_progress | welcome;navigation;point;area;line;building;startEditing |
ideditor:walkthrough_started | yes |
imagery_used | Geoportal 2: Orthophotomap (latest aerial imagery) (WMTS) |
locale | pl |
resolved:suspicious_name:generic_name | 1 |
Discussion
-
Comment from gscscnd
access=no i foot=yes na highway=footway są zbędne i szkodliwe.
-
Comment from gscscnd
Po krótkiej dyskusji innym kanałem bardziej szczegółowa rozpiska tego, co można zrobić lepiej. Na <https://osmlab.github.io/changeset-map/#128455157> jest wizualizacja zbliżona do tej, z której korzystam przy analizie zestawów zmian.
1. <https://www.openstreetmap.org/node/3361886658> — łącznik zamiast myślnika, czyli bez odstępów w „widowiskowo-sportowa”.
2. Dodając tag maxspeed warto dodać też source:maxspeed i/lub maxspeed:type. Np. wartość „sign” oznacza, że takie ograniczenie wynika z oznakowania, a wartość „PL:urban” — że 50 km/h wynika z terenu zabudowanego.
3. <https://www.openstreetmap.org/node/2239279761> — błąd (chyba że sytuacja w terenie jest bardzo dziwna), na tym węźle nie powinno być żadnych tagów opisujących rondo, bo rondo jest już opisane tagami na linii <https://www.openstreetmap.org/way/313661331>. Jeżeli to nie jest minirondo, to popraw błąd. Jeżeli to jest minirondo, to skasuj tę linię i zostaw Twoje tagi na węźle łączącym drogi dochodzące do minironda. bicycle=yes w każdym razie zbędne, na drogach highway=residential jest to domyślna wartość.
4. <https://www.openstreetmap.org/way/512166044> — do czego tutaj ma służyć motor_vehicle=designated? Domyślnie ruch pojazdów silnikowych jest dozwolony na wszelkich highway=service. Jest tam jakieś specjalne oznakowanie?
5. <https://www.openstreetmap.org/way/216987625> — tutaj przywróciłbym landuse=commercial. Oczywiście edytor iD może dostać czkawki. Dotychczasowe rozrysowanie, czyli samo landuse=commercial na obszarze i osobno amenity=fuel na węźle też było OK.
6. <https://www.openstreetmap.org/way/354270895> — od tego zacząłem. Mamy tutaj tag highway=footway, który implikuje foot=designated oraz (mniej więcej) access=no. Z tego powodu uważam, że tych dwóch tagów nie powinieneś dodawać. Co więcej, foot=yes (które dodałeś) jest „słabsze” niż foot=designated, dlatego opisałem je jako „szkodliwe”. Zobacz <https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:access>.
Ways (1-20 of 28)
- 1
- 2
- Kwiatowa (214373119), v5
- Miła (214373121), v7
- 215411756, v3
- 215411842, v2
- 215411884, v2
- 215412019, v2
- 215412166, v2
- 215412179, v2
- 215412190, v2
- 215412200, v2
- 215412247, v2
- 215412272, v2
- 215412660, v2
- 215412853, v2
- 215412855, v2
- 215412861, v2
- 215412866, v2
- 215412994, v3
- 215413255, v2
- 215413413, v3
- 10155515398, v1
- 10155515399, v1
- 10155515400, v1
- 10155515401, v1
- 10155515402, v1
- 10155515403, v1
- 10155515404, v1
- 10155515405, v1
- 10155515406, v1
- 10155515407, v1
- 10155515408, v1
- 10155515409, v1
- 10155515410, v1
- 1836460443, v5
- 2239279761, v5
- 2248409689, v2
- 2248409711, v2
- 2248409742, v2
- 2248409748, v2
- 2248409817, v2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |