Changeset: 12132480
kosice - added foot=no to some roads
Closed by isidor
Tags
created_by | JOSM/1.5 (5047 en) |
---|
Discussion
-
Comment from *Martin*
Ahoj Isidor. Chcem sa spytat kvoli comu si na tie cesty popridaval foot=no. Je po nich podla legislativy explicitny zakaz vstupu pre chodcov? Tj. je tam na to prislusna dopravna znacka? Lebo podla https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access_restrictions#Slovakia su tie cesty aj pre chodcov. Rozumiem, ze logicky chodci pojdu po chodnikoch, ale ked tam nemaju explicitny zakaz tak foot=no sa tam nehodi. Moze to odstranit? Vdaka.
-
Comment from *Martin*
Moze = Mozem
-
Comment from isidor
Ahoj, je to 7 a pol roka starý edit, ale myslím, že išlo o to zamedziť routovanie po cestách tam, kde je hneď vedľa osobitná way pre chodník. Viď zákon 8/2009, §52 odst. (1) - explicitný zákaz tam pravdaže nie je, pretože naformulovať nepriestrelne imho ani nejde. Ak sa ti zdá, že dnes už routovacie algoritmy zvládajú dostatočne preferovať chodníky aj keď sú to obvykle dlhšie trasy, a nepošlú ľudí miesto toho po štvorprúdovke, tak to pravdaže môžeš odstrániť. :)
-
Comment from *Martin*
OK, vdaka za info :)
-
Comment from isidor
Myslím si ale, že ak si niekto bude vykračovať napr. po Triede KVP, tak ho polícia vykáže na chodník (ktorý zakreslený máme) v zmysle zákona a bude to správne. Preto ten tag.
-
Comment from *Martin*
Suhlasim. Aj o tom zakone viem. Ale nechat by sme to mali na router. Ten foot=no mi trochu vadi o.i. preto, lebo napr. na mape https://www.freemap.sk/?map=17/48.720060/21.245708&layers=X renderuje na vsetkych cestach v KE zakaz pre pesich (cervene X). Tiez ten foot=no mi pride redundantny, kedze je default (blizko je chodnik). Nevravim ze je tam chybne...
-
Comment from isidor
No jo, mapovať pre renderer alebo mapovať pre routovač? :-)) Ťažká otázka. Vtedy som jeden routovač programoval, tak preto vznikli tie edity.
-
Comment from isidor
Ale na vyrenderovanej mape ten chodník hneď vedľa okamžite vidíš, zatiaľčo pre algoritmus vidieť paralelný chodník nie je vôbec také triviálne.
-
Comment from *Martin*
Ano, to je aj moja otazka :-). Mne to pride podstatne lahsie pre routovac, dokonca prirodzene, kedze pre pesie routovanie maju chodniky vyssiu vahu ako cesty a tak su automaticky preferovane. Avsak renderovac nema ako zistit ci pre danu cestu neexistuje nablizku vhodny chodnik. To by musel obsahovat aj routovac.
Tiez mi napadlo, ze na mnohych cestach je dokonca subjektivne, ci ich este moze chodec pouzit alebo nie. Niektory policajt povie ze OK, najblizsia obchadzka po chodniku je "az" 10 minut peso a iny policajt povie ze je "len" 10 minut peso. Pripadne niekto je viac mobilnejsi, niekto menej a policajt moze posudzovat podla toho. Tym padom aj foot=no na mnohych tychto cestach moze byt casto subjektivne a tym padom IMHO nevhodne davat do OSM.
- Gavlovičova (170353148), v1
- Kavečianska cesta (170353149), v1
- Osloboditeľov (170353150), v1
- Osloboditeľov (170353151), v1
- 170353152, v1
- 170353153, v1
- 170353154, v1
- 170353155, v1
- 170353156, v1
- 170353157, v1
- 170353158, v1
- Abovská (21099687), v10
- Alejová (26778437), v4
- Alejová (26328660), v3
- Alejová (26778436), v4
- Alejová (26328656), v5
- Alejová (26778435), v4
- Alejová (4922699), v10
- Alejová (22736911), v21
- Alejová (5074025), v17
Relations (2)
Nodes (1-20 of 32)
- 1
- 2
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |