Changeset: 110387936
(no comment)
Closed by mapko
Tags
created_by | JOSM/1.5 (17428 sk) |
---|---|
source | survey |
Discussion
-
Comment from aceman444
Dakujem za aktualizaciu tych rychlosti podla noveho znacenia. Skoda, ze to chyba v popise.
A maxspeed:variable dobra vychytavka, dakujem :)Je tu ale aj plno inych zmien, musim pozriet podrobnejsie.
-
Comment from mapko
Upravoval som aj konce a zaciatky mesta. Preco dat novu znacku na miesto kde bola stara znacka (konca) dialnice? Niekde nebolo presne rozdelenie 1-2-3 pruhy. Niekde aj travniky som upravil. Tych uprav tam bolo mrte. V Petrzalke mi jedna protihlukovka robila problem aj ked som sa jej nechytal. Musel som ju vymazat inak by som zahodil 3-4 uprav. Potom som ju dokreslil.
Som zistoval ako sa to robi inde :) -
Comment from aceman444
Hej vyzera to dobre, zaciatky obce ste pridali v inej sade zmien, ale to je tiez super. Som zvedavy kedy to zase v realite vratia spat:)
Inak napr. na https://www.openstreetmap.org/way/47896083 nesuhlasi rychlost s SK:motorway. Inak na tie ostre zakruty motorway_link by som maxspeed=130 nedaval. Teoreticky tam asi povolena je, ale neda sa dosiahnut. -
Comment from mapko
Na zaciatky som pozabudul. Ak by som robil zmeny ako vy, tak namiesto 5 sad ich spravim 500 ;)
Ak sa naucime jazdit ako v civilizovanejsich krajinach tak to prezime. To ze na Slovensku si policia mysli ze musi vsetko regulovat je chore. Na starych usekoch dialnic je znacka konca takmer pred pripojenim na jednotku/dvojku, aj v ostrych zakrutach a zaujimave ze sa tam ludia nezabijaju.
Tak 50tka je tam pozostatok stareho ukoncenia D1. Dnes aj az za mostom znacka 50 a tesne pred krizovatkou koniec D1. Opravene. -
Comment from mapko
Zbezne som pozrel D, A a nemaju na vyjazdoch nastavenu maxspeed, mozem nastavit aj u nas. Tu je povolena nelimitna rychlost https://www.openstreetmap.org/way/152204624 ;)
-
Comment from aceman444
Ani inde na Slovensku na motorway_link maxspeed nemame. Cize ak to skusate prvykrat zaviest, mozeme doladit ako by to bolo vhodne. Je pravda, ze teoreticky tam maxspeed=130 zo zakona je (cize znacka je v OSM spravne), ale neda sa velmi dosiahnut. Cize ak zadame to, potom by bolo namieste aj maxspeed:practical=50 (priklad, mozno viac). Alebo potom nezadat ani jedno. Na druhej strane tie useky su dost kratke tak nie je az tak dolezite aku tu rychlost zapocita navigacia. Ale ak tam bude len maxspeed=130, pouzije to, nic ine nema k dispozicii. Zrejme nebude analyzovat geometriu cesty (ci je mozne ist 130), ci zohladnovat nejake rozbiehanie z 50 na 130. Ale napr. OsmAnd pouzije maxspeed:practical prednostne pred maxspeed, ak je dostupne.
-
Comment from mapko
Odhadovat maxspeed:practical si netrufam. Po "vzore" ostatnych motorway_link nebudeme pouzivat maxspeed. A co spravit s maxspeed:type, ponechat ci tiez odstranit?
-
Comment from aceman444
Suhlasim, je to tazke odhadnut. 'maxspeed:type' ma byt zadane len vtedy ak je zadane 'maxspeed'. Inak nema zmysel.
Inak prosim ked posuvate cestu (napr. tu Gagarinova), treba aktualizovat aj znacku 'placement' (cize kde je umiestnena ciara v OSM oproti realite). Ked ste posunuli napr. ciaru zo stredu jazdneho pruhu na deliacu ciaru, treba zmenit hodnotu v 'placement'. Tu Gagarinovu opravim, ale videl som to aj na D1, nieco som tiez opravil.
-
Comment from mapko
Dakujem za upozornenie. Vobec som netusil co ten kluc riesi. Neviem si predstavit realny prinost tohto kluca, ved aj najlepsie ortophto mava bezne posun 1-2 metre.
-
Comment from aceman444
V JOSM je dobry vykreslovaci styl "Lane and road" attributes, ktory aj tuto znacku vizualizuje (nakresli jazdne pruhy okolo ciary reprezentujucej cestu). Ano Ortofoto moze byt nepresne, aj ked Ortofotomozaika je celkom dobra. Da sa upresnit jej posun ked si cez nu prelozite kataster. Potom sa tomu uz da celkom verit.
- 977381856, v1
- 977381857, v1
- 977381858, v1
- 977381859, v1
- 4044059, v15
- 4044060, v16
- 4044061, v18
- 4247561, v17
- 4248324, v21
- 4301338, v16
- 4301340, v13
- 4301341, v11
- 4303125, v18
- 4338891, v16
- 4338892, v15
- 4338903, v15
- 4338953, v21
- 4338954, v16
- 4338955, v16
- 4360422, v12
Relations (8)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |