Changeset: 106703981
Paden rond Leersum door valwind verdwenen / langdurig afgesloten vanwege gevaar vallende takken/bomen
Closed by multimodaal
Tags
created_by | JOSM/1.5 (17919 nl) |
---|---|
source | Lokale routebehherder(ik houd updates bij als er weer delen opengaan). Geen surveys aub, was te druk in gevaarlijk bos |
url | https://www.staatsbosbeheer.nl/over-staatsbosbeheer/nieuws/2021/06/grote-schade-boswachterij-leersum |
url2 | https://www.facebook.com/MTBUtrechtseheuvelrug/posts/1642560179268441 |
Discussion
-
Comment from dvdhoven
Ik heb van een flink aantal fietspaden de disused:highway terug gezet naar highway + access=no
knooppuntnet ziet het ontbreken van een highway tag als het ontoegankelijk zijn van een route.
Om de meldingen over ontoegankelijke routes kwijt te raken heb ik deze actie uitgevoerd.
Ik vind het erg jammer dat je deze omvangrijke actie zo solistisch hebt uitgevoerd. Was het nu echt niet mogelijk geweest dit op het forum te bespreken?
Jij kunt toch niet in je eentje alle gevolgen overzien van je handelen?
Daarvoor heb je de ervaring en kennis van andere mappers nodig.
Ik ben ook een solist pur sang, ik weet het, maar weet ook nog uit de tijd dat ik zelf werkzaam was, dat overleg met collega's zeer nuttig kan zijn.Groet,
Dick van den Hoven -
Comment from multimodaal
Hoi Dick, ik heb direct contact met mensen die daar bezig zijn met herstel en bewust voor deze aanpak gekozen. Met access=no kom je in de knel als er positieve access-tags staan voor bepaalde vervoerswijzen (zoals bicyle=yes en bicycle=permissive die het verschil aangeven tussen openbare wegen en eigen wegen, wat hier speelt).
Daar helpt een algemene access=no niet, want specifieke waarden overschijven algemene waarden.
Het overschrijven van die specifieke waarden maakt herstel erg lastig, zeker als er nieuwe bewerkingen volgen en een revert niet werkt.
In dit geval is er ook haast bij, mensen komen onverwachts in de problemen als ze voor een heel afgesloten gebied komen. En als dat gebeurt is er een groter risico dat ze alsnog dit gevaarlijke gebied in gaan. Als er een functioneel forum was dan had ik dat graag gebruikt, maar de ervaring met het OSM-NL forum is helaas dat mensen vooral kritiek verzinnen (of off-topic gaan) ipv samen tot een goed compromis te komen. Zie bijvoorbeeld het voorbeeld van de mtb-routepaaltjes in dit gebied waar ondanks de constructieve opstellen van PeeWee dit pagina's lang niet verder komt.En als een validator een route door dit gebied als afgesloten ziet: dat is helemaal terecht: ook de fietspaden in dit gebied zijn afgesloten. Ik wacht nog op bevestiging mbt Let de Stigterpad ten westen van N226 (die heb ik dus opgengelaten). Groet!
-
Comment from dvdhoven
knooppuntnet moet zo foutvrij mogelijk blijven. Als er een fors aantal meldingen maanden blijft staan, wordt het erg onhandig.
Ik moet nu al heel veel getallen onthouden omdat er allerlei permanente foutmeldingen blijven, dat moet niet meer worden.
Dus op de een of andere manier moet dit structureel worden opgelost zonder meldingen, die mogelijk maanden in knooppuntnet blijven hangen.
Er zijn meer mensen, die het prima vinden als er veel meldingen in knooppuntnet staan, maar ik ben een flink deel van mijn beroepsleven professioneel foutzoeker geweest en ik weet dus uit ervaring hoe hinderlijk het is als er bakken "known bugs" in zo'n meldingsysteem blijven hangen.En bij de G13 paden werkt access=no best, ik heb hier en daar een foot=yes verwijderd, misschien dat er hier en daar nog een access tag weg moet.
Groet,
Dick van den Hoven -
Comment from multimodaal
Hoi Dick, hopelijk weet je hoezeer ik al jouw dagelijkse werk voor de kwaliteitscontrole voor routes in OMS waardeer en dat ik ook vin ddat er daarvoor best wat water bij de wijn mag om dat werkbaar te houden (zie gekleurede lussen/wandelknooppunten Overijssel). Persoonlijk vind ik de het in tact laten van deze wegen niet optimaal, aangezien een deel echt disused -of erger- is door beschadigingen en obstakels. Maar als dat jou voor nu helpt vind ik het prima. Laten we wel samen kijken hoe we dit kunnen oplossen aan de kant van de validator, want dat is de bron in dit geval.
Ik heb in dit gebied erg veel werk gestopt in de access-tags (en nog genieg werk te doen). Om goed herstel van wijzigingen mogeljk te maken zou ik je wel graag willen vragen om hier access-tags niet te verwijderen, maar om die aan te passen in de key. Dus bijvoorbeeld foot=yes -> disused:foot=yes oid. Dat geeft zelfde effect en is veel beter te herstellen als de gebieden weer opengaan. Een van de overwegingen bij die constructie (zoals ook in disused:highway) is dat deopenstelling waarschijnlijk bloksgewest zal gaan en revert dan ook niet werkt (los van de risico's bij tussentijdse wijzigingen). Dank en groet!
- Heulweg (27175925), v32
- Utrechtse Baan (38633918), v11
- Kors Paterpad (40972433), v15
- 40972577, v15
- 44685584, v7
- 44688158, v5
- Let de Stigterpad (46095654), v12
- Utrechtse Baan (46095655), v8
- Utrechtse Baan (46095657), v17
- Burgemeester van den Boschlaan (54476242), v9
- 54608003, v5
- 54608004, v8
- 54608011, v4
- Dartheideweg (54608016), v6
- Dartheideweg (54608019), v5
- 54608020, v6
- Dartheideweg (54608023), v9
- 54608024, v10
- 54608026, v5
- 54608027, v7
Nodes (7)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |