https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
Dostęp wynika z tagów.
Ogólna informacja o ograniczonej dostępności jest.
Typ drogi wydaje się odpowiedni, nie jest to wszak droga polna/leśna ani lokalna(residential).
Czy piesi mogą korzystać?
Upewniłem się w dokumentacji osm i nie nazwałbym jej ani drogą serwisową, ani dojazdową. Najbardziej pasował tutaj unclassified, ponieważ uprawnione pojazdy mogły dostać się zarówno Biedrusko – Złotniki, jak i Biedrusko – Złotkowo.
Zezwolenie na wstęp dotyczy rowerzystów. Nie przypominam sobie, aby piesi byli wymienieni na tablicy informacyjnej jako uprawnieni do wejścia. Prędzej do Śnieżycowego Jaru, ale nie byłem tam od kilku lat i nie wiem, czy ustawili tam jakieś szczegółowe informacje.
Kategorie dróg w OSM oznaczają ważność dróg w sieci drogowej i jest to rozpatrywane z punktu widzenia typowego ruchu, a nie specjalistycznego. Takim drogom najlepiej nie dawać więcej niż service. W niektórych przypadkach, np. duża baza wojskowa czy obszar przemysłowy można wprowadzić w wewnętrznej sieci dróg wyższe kategorie.
Tutaj najlepiej pasuje service, bo to jest wewnętrzna droga wojskowa udostępniona tylko rowerzystom.
No dobrze, a co zatem z tą drogą na północ od tej uwagi, która jest niedostępna dla cywilów bezwzględnie?
A tamtej nie zauważyłem:) Powinna być oznaczona analogicznie.
Choć praktycznie to nie ma znaczenia, bo access i tak załatwia sprawę.