https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
A térkép jelenleg a metró elejének megállási pontjához teszi a megálló jelzést. A Klinikáknál mozgólépcső teteje valóban a Szigony utcánál van (ezt jelzi is az OSM), a peron északi vége viszont elnyúlik egészen a Bókay utca alá. Viszont a jelenlegi jelölés nem követi az OSM ajánlásokat, ami a peron közepére tenné a jelzést. Ez még további átgondolást igényel.
Csak azért tenném meg ezt a módosítást, mert ez egy térkép, aminek az a feladata, hogy segítsen megtalálni, amit keresek. Ott álltam a Bókay sarkán, és arra gondoltam, hogy ez biztos valami tévedés lehet. Az OSM ajánlásokat ez esetben mellőzve, azt gondolom célravezetőbb, hasznosabb lenne a térkép, ha a bejáratott jelölné és nem a föl alatt levő, felülről nyilván láthatatlan peron végét.
Üdvözlettel,
Sz. Pál Domokos
Az M3 metró 6 kocsiból áll, ehhez 120m hosszú a szabvány szerinti peronhossz, ami a földfelszínen 1-2 utcasarok távolság is lehet. Egyes peronokhoz több irányból is vezet lejárat, pl Újpest-Városkapu esetén a peron két átellenes végéből. Emiatt a szerelvény megállási pontjának, és a lejáratoknak külön jelölése van. A Klinikáknál a térkép ma is korrektül jelöli, hogy a lejárat a Szigony utca sarkán van.
Nem a jelölés, hanem a rendszer rossz: a vasútállomást jelöli legnagyobb hangsúllyal, a subway entrance pedig egy kicsi, jelentéktelen pont, aminél a szomszéd hamburgeres is hamarabb látszik. Közepes és nagy felbontásnál ennek fordítva kellene lennie!
Az előttem szólóknak igaza van, azonban a térképjegyzetek funkció a térkép hibáinak jelzésére szolgál. Az adatok egy adatbázisba kerülnek, ahonnan a különféle megjelenítők lekérik az adatokat, és mindegyik máshogy jeleníti meg azt. Ha egy adott megjelenítőn (jelen esetben a webes felületen) egy objektum rosszul jelenik meg, miközben az adatbázisban helyesen szerepel, akkor az a megjelenítő hibája. Ezzel viszont a térképszerkesztők nem tudnak mit kezdeni. A webes megjelenítő hibáját itt lehet bejelenteni: https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto
A Klinikák állomás pozíciója jó, nem hibás. Emiatt lezárom ezt a bejelentést.