https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |
Poprawiłem granice chodników, ale szczerze mówiąc do dziś nie mam pojęcia kiedy stosować pedestrian, a kiedy footway, natomiast area:highway to dopiero propozycja (która dawno utknęła). Na pewno z area=yes, ponieważ inaczej zamiast obrysu powierzchni byłyby zamknięte linie puste w środku.
Kiedy pedestrian a kiedy footway? Żałóżmy, że problematyczna droga, nie ma żadnych restrykcji w dostępie dla pojazdów - w postaci znaków czy przeszkód fizycznych. Czy wtedy zostałaby otagowana jako residential/service/living_street? Jeśli tak, to dajemy pedestrian.
area:highway nie została zatwierdzona, ale podobnie ma się sprawa z wieloma innymi używanymi tagami. Zawsze to potem można automatycznie przeszkształcić na coś innego, zatwierdzonego.
Tu trzeba zauważyć, że przypadku pedestrian z area=yes tak się już nie da zrobić.
Zdecydowanie bardziej wolę street area, ale na razie jeszcze się takimi rzeczami nie zająłem, najpierw poprawiam jeszcze prostsze rzeczy.
A z pedestrian nadal nie rozumiem: skoro mogłaby być jako residential/service/living_street, to dlaczego ma być pedestrian? A na footway przecież też raczej nie ma znaków.
Może się niejasno wyraziłem: jest pedestrian a nie residential/service/living_street, bo jest tam np. znak C-16 lub B-1+strefa zamieszkania. Istnieją sytuacje sporne, jak np. szeroka alejka przez park - ale tutaj mamy do czynienia z chodnikami, ze znakami czy bez samochody po nich nie jeźdzą więc nie pedestrian.
Zmieniłem chyba wszędzie w okolicy na footway (poza np. Placem Zamkowym), więc zamykam.