Changeset: 97968168
verejná pitná voda
Closed by navinavi
Tags
changesets_count | 138 |
---|---|
created_by | iD 2.19.5 |
host | https://www.openstreetmap.org/edit |
imagery_used | Bing aerial imagery |
locale | sk |
Discussion
-
Comment from aceman444
Zdravim, ta pitna voda ma naozaj oficialny nazov "v budove miestneho uradu"? Pritom v nom ani nie je umiestnena podla toho kam ste ju umiestnili. Nie jo len opis umiestnenia? Ak ano, opisy sa nesmu davat do znacky "name", tam patri len nazov, cize vlastne meno objektu. Pripadne taketo poznamky mozete, ak su potrebne, treba dat do znacky "description". Dakujem.
-
Comment from navinavi
Príjemný deň prajem:)
Objasním vám, prečo som to urobil tak, ako som to urobil, aby ste pochopil zmysel toho.
Učelom bolo vytvoriť informačný zdroj pre možnosť napustenia si pitnej vody do cyklofliaš pre cykloturistov, ktorí dostanú chuť na cyklotúru okolo Slovenska. Všetky značky pitnej vody ktoré som umiestnil na mape, som dostal od starostov, primátorov a zástupcov obecných a mestských úradov. Sú určené pre mapy.cz, ktorá sťahuje piktogramy z openstreetmap. Ak na mape kliknete priamo na piktogram, objaví sa vám potrebná informácia o vode. Na to aby sa tak stalo, musel som ju dať do názvu pitnej vody, lebo inak tú informáciu nezobrazí. Vyskúšajte si to https://sk.mapy.cz/s/nacosudujaS pozdravom Ivan Vrzala:)
-
Comment from *Martin*
Dobry den. Tym padom "tagujete pre renderrer", co je zla praktika. Prosim precitajte si o tom na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Zna%C4%8Den%C3%AD_pro_vykreslov%C3%A1n%C3%AD a nazov odstrante.
-
Comment from navinavi
Ak je pre vás praktika zlá, odstráňte ju prosím, ja s tým problém nemám:))
-
Comment from navinavi
Dobrý deň,
Voda na cintoríne nie je pitná, ale sme ochotní ju poskytnúť na miestnom úrade MČ Bratislava-Rusovce.
S pozdravom
Ing. Alexandra Mikolová
životné prostredie, drobné stavby
Mestská časť Bratislava-Rusovce
Vývojová 8, 851 10 Bratislava
02 68 20 70 30, 0948 321 772mikolova@bratislava-rusovce.sk
-
Comment from aceman444
Zdravim, to ze Vy s tym problem nemate nie je relevantne. Je to v rozpore s pravidlami OSM a preto to musime odstranit. Ak maju mapy.cz chybu a nezobrazuju pitnu vodu bez nazvu (co je nezmysel, vacsina kohutikov asi nazov nebude mat), treba ju nahlasit tam a nie zadavat vedome nezmyselne data do OSM.
-
Comment from aceman444
Opravene. Vacsina z tych popisov sa dala vyjadrit prislusnymi znackami, takze to nazvu vobec nepatria. Ironicke bolo, ked boli miesta nazvane "v obecnom urade", ale ziadny obecnu urad tam znaceny nebol. Niekde som ho teda podla toho vedel oznacit.
-
Comment from Dodko
Samozrejme mapy.cz zobrazujú pitnú vodu aj bez názvu.
https://sk.mapy.cz/s/fureledeno
Len už nezobrazia podrobnosti z tagu indoor=yes tak vytváral také divné názvy. -
Comment from navinavi
Aceman444. Dokážeš byť užitočný, ale aj kazisvet. Čo keby si sa naučil byť len užitočný, ako napríklad Dodko? https://sk.mapy.cz/s/gacerozaza
Nodes (1)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |