Changeset: 94153534
Add surface and minspeed on motorway D2 and update some objects at border crossing Kuty
Closed by aceman444
Tags
created_by | JOSM/1.5 (17085 sk) |
---|---|
source | Mapillary;Ortofotomozaika SR;minspeed from Slovak law, explicitly tagged similarly to maxspeed=130 |
Discussion
-
Comment from Klerik7
zdravim, je tu zmena max rychlosti
https://www.openstreetmap.org/note/3214745
https://www.openstreetmap.org/note/3214747
tieto tagy
maxspeed:bus=100
maxspeed:tourist_bus=100
minspeed=80by mohli ist prec a ponechat len maxspeed?
a tento tag
"maxspeed:type=SK:motorway"
.....bol by nejaky rozdiel pri pouziti navigacie ak by tu nebol? ak som pochopil tento tag sa dava pri rychlostnych obmedzeniach, ale kedze tieto obmedzenia su vyjadrene znackou maxspeed, tak k comu je to dobre?
-
Comment from aceman444
Tam kde je maxspeed=100 tam minspeed=80 stale ma zmysel.
maxspeed:type nema ziadny vplyv na navigaciu, ale vyjadruje z coho hodnota maxspeed vyplyva. Ak mame na dialnici maxspeed=130, tak je to zo zakona, teda SK:motorway, nevidite tam znacku o maximalnej povolenej rychlosti 130. Kde je ale rychlost znizena (v note 80 a 100) tak tam to zrejme je zo znacky a ma byt maxspeed:type=sign. Pozrite https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:maxspeed:type a https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:source:maxspeed .
-
Comment from Klerik7
dakujem za vysvetlenie, uz rozumiem...este jedna otazka, na tejto ceste https://www.openstreetmap.org/way/1062516810 by sa zislo doplnit
turn:lanes=through|through|slight_right
je to tak spravne?
Minule som siel od dialnice po Bajkalskej, chcel som smerom na nemocnicu a navigacia ma neupozornila aby som sa drzal v lavom pruhu a šupol som to samozrejme na Prievozskú (značku som samozrejme prehliadol)
-
Comment from aceman444
Ano mate pravdu malo by to tam byt, su tam portaly nad hlavou, ktore o smerovani tych pruhov hovoria.
Pry tych maxspeed:type ide o to, ze maxspeed=130 je na Slovensku default na dialniciach (podobne maxspeed=50 v obci), takze by to v OSM ani nemalo byt na jednotlivych cestach zadane. Ale ked uz to tam niekto da (napr. nie je zrejme, kde zacina obec), treba tam dat aj to maxspeed:type=SK:motorway ci SK:urban, aby bolo jasne, ze ide o tuto zakonnu rychlost. A ked sa zakon zmeni, je mozne automaticky tieto cesty pretagovat. Kde je maxspeed:type=sign, tam sa pretagovat nesmie, lebo tam je napevno znacka. Su pripady kde je napr. napevno znacka MPR 50.
A zakon sa naozaj obcas meni, napr. kedysi zo 60 v obci na 50, nedavno sa menila minimalna rychlost na dialnici a teraz rusia rychlost na dialnici v obci (SK:motorway_urban). -
Comment from Klerik7
ano rozumiem, dakujem...este ma napada, ze cim je dane, ze ma navigacia upozorni trebars v obci na rychlost (nie je tam znacka maxspeed), je to oznacenim zaciatkom a koncom obce? Cize ak nema obec taketo oznacenie, potom navigacia berie ze tam je 90
-
Comment from aceman444
Neviem ktora navigacia, ale napr. OsmAnd sleduje cisto len maxspeed. Tam kde nie je zadana, pouzije nejake svoje interne priemerne rychlosti, ktore vobec nemusia zodpovedat Slovensku.
Znacky zaciatku a konca obce vobec neriesi, a hlavne nam v SR v OSM vacsinou chybaju. V SR sa da spolahnut na znacky abutters=residential co je akoze cesta v obci. To je vsetko ale na dlhsiu debatu niekde inde.
- D2 (34214387), v12
- D2 (34214388), v11
- D2 (34215176), v16
- D2 (34216497), v17
- Most Lafranconi (34221065), v15
- D2 (34326454), v18
- D2 (34326455), v11
- D2 (34370131), v10
- D2 (34370133), v13
- D2 (34370134), v10
- D2 (44674699), v12
- 44674701, v7
- D2 (44674702), v9
- D2 (44674703), v9
- 44674705, v5
- 44674706, v6
- 44674707, v7
- 44674708, v4
- Hraniční přechod Břeclav/Brodské (D2) (44674711), v14
- D2 (44674713), v10
Relations (20)
- D2 (375142), v60
- European route E 65 (Slovakia) (2340860), v53
- Flixbus 859: Bratislava, ZOB => Prag, ÚAN Florenc (9262817), v39
- Flixbus 859: Prag, ÚAN Florenc => Bratislava, ZOB (9262818), v39
- Flixbus 904: Budapest, Népliget => Prag, ÚAN Florenc (9334134), v60
- Flixbus 904: Prag, ÚAN Florenc => Budapest, Népliget (9334135), v61
- Flixbus N1293: Wrocław, dworzec autobusowy => Budapest, Népliget (9386023), v127
- Flixbus N1293: Budapest, Népliget => Wrocław, dworzec autobusowy (9386024), v119
- Flixbus 260: Budapest, Népliget => Berlin ZOB (9509790), v105
- Flixbus 260: Berlin ZOB => Budapest, Népliget (9509791), v109
- Flixbus N260: Siofók, Busbahnhof => Berlin ZOB (9509796), v125
- Flixbus N260: Berlin ZOB => Siofók, Busbahnhof (9509797), v130
- Flixbus 956: Slavonski Brod, Busbahnhof => Prag, ÚAN Florenc (9818927), v87
- Flixbus 956: Prag, ÚAN Florenc => Slavonski Brod, Busbahnhof (9818928), v93
- Flixbus N1283: Split, Busbahnhof => Krakau, Busbahnhof MDA (9904453), v102
- Flixbus N1283: Krakau, Busbahnhof MDA => Split, Busbahnhof (9904454), v104
- Flixbus K815: Prag, ÚAN Florenc => Banská Bystrica, Busbahnhof (10384372), v58
- Flixbus K815: Banská Bystrica, Busbahnhof => Prag, ÚAN Florenc (10384373), v62
- Flixbus N1970: Bremen, Hbf. => Sarajewo, ZOB (10541844), v94
- Flixbus N1970: Sarajewo, ZOB => Bremen, Hbf. (10542170), v97
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |