Changeset: 50268764
power grid fix
Closed by olehz
Tags
created_by | JOSM/1.5 (12275 en) |
---|
Discussion
-
Comment from KKS
жесть, такий фікс шо й опори попропадали
-
Comment from olehz
поясню навіщо я видаляю опори. ЛЕП утворюють прямі лінії (в базі ж ОСМ опори не утворюють прямі лінії і часто нанесені на око із зміщенням відносно GPS-треків). Тобто по хорошему необіхідно спершу нанести усі лінії ЛЕП добре привязані до GPS, а вже потім наносити проміжні опори. Адже совати тисячі точок, а ще й так аби утворились прямі лінії практично дуже складно. По Житомирській області я вже майже закінчив із нанесенням усіх ліній і підстанцій. Після появи хорошої сітки GPS-треків можна буде відкорегувати положення ключових опор і уже після цього нанести усі проміжні.
-
Comment from KKS
за прямі лінії хто вам таку хохму сказав? це ж не рейки де все по пікетам прораховано, стовп могли всунуть 5 метрів туди, 5 метрів сюди.
1. Про нанесені на око самі придумали? Те шо ви повидаляли прекрасно видно з бінга.
2. Нерозумію чим ЛЕП відрізняється від всього іншого.... прив'язали підложку і мапте по ній.... для чого ці кульбіти?
3. Совати 1000 точок дуже просто, в JOSM виділяєте їх і жмакаєте чарівну кнопку L - і ви маєте рівну лінію. АЛЕ!!! по опорам ви так не попадете бо вони не підлінійку ставляться ж.
4. Проміжні опори, ясне діло, ви наносити не будете після цих всіх шаманських танців? -
Comment from olehz
за "прямі" можете самі переконатись десь у полі - опори утворюють пряму лінію. що і логічно, задля економії дорогих дротів, спрощення проектування і будівництва. ну або подивіться кадастрову карту (зарезервовані під опори ділянки утворюють прямі відрізки). Наприклад, та нова лінія 750кВ, що йде на Київ через Житомирську область. Я її частково підправив по кадастру, бо на її прикладі дуже яскраво видно як маплять на око.
чарівна кнопка L у даному випадку не дуже підходить. будь-яка ЛЕП - це ламана крива, відрізки якої утворюють прямі лінії. Куди простіше натикати точки на вже існуючу пряму лінію ніж вирівнювати вже створену по вашим проміжним опорам (в Житомирський області було багато регіонів, де були проставлені лише опори)
Проміжні опори мають найнижчій пріоритет. З точки зору орієнтації вони малозначущі при наявності нанесеної лінії ЛЕП. А такі лінії я наразі майже 100% наніс лише у 8-ми областях і в Києві (в інших областях з тим не дуже).
Крім цього я планую ще провести перевірку довжини цих ліній з цифрами, що йдуть по документах)Загалом, відносно проміжних опор, я подумаю як автоматизувати цей процес - у всіх областях схожа проблема. ЛЕП-и часто проходять по малопопулярним місцям, де немає GPS треків навіть для вирівнювання кутових опор. А проставляти їх зараз, а потім совати - великого сенсу не бачу (це ще гірше за замаплені без GPS-привязки будиночки - навіть одне село вирівняти потім за GPS титанічна за обємом задача)
І до речі, опори дійсно відрізняються трішки від усього іншого. Так як це майже точечні обєкти, земельники часто привязуються часто саме до них, якщо їх координати точно виміряні. Тому думаю спробувати поекпериментувати в ОСМ: записувати GPS трек по 10хв-60хв під кожною кутовою опорою поки не утвориться пляма центром якої і будуть дуже точні координати (куди точніші за стандартні дорожні GPS-треки)
-
Comment from olehz
https://nadoloni.com/power.html#6.25/50.039/27.511 - в будь-якому разі 99% покриття краще, за епізодично зааплені місцями опори. хіба не так?
-
Comment from KKS
відповів на форумі https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=656372#p656372
Ways (6)
Welcome to OpenStreetMap!
OpenStreetMap is a map of the world, created by people like you and free to use under an open license.
Hosting is supported by Fastly, OSMF corporate members, and other partners.
https://openstreetmap.org/copyright | https://openstreetmap.org |
Copyright OpenStreetMap and contributors, under an open license |