OpenStreetMap

Bing StreetSide to odpowiednik Google Street View, który można używać do mapowania w OpenStreetMap. Istnieje plugin MicrosoftStreetside do JOSMa, ale niestety u mnie nie działa ze względu zależność od JavaFX/widoki 360.

Poradziłem sobie za pomocą użycia pluginu Utilsplugin2.

  1. Edit => Preferences (F12) => Utilsplugin2 settings
  2. Należy dodać nowy wiersz klikając z nazwą Bing StreetSide oraz url https://www.bing.com/maps?cp={#lat}%7E{#lon}&lvl=19.0&style=x.
    W razie problemów można edytować plik customurl.txt. Dla Linuksa z Flatpakiem jest on w ~/.var/app/org.openstreetmap.josm/data/JOSM/plugins/utilsplugin2/customurl.txt.
  3. Należy wybrać Bing StreetSide w Data => Select custom URL
  4. Teraz można otworzyć Bing StreetSide za pomocą Data => Open custom URL (Shift+H)

Jeżeli w danym miejscu jest dostępny StreetSide to zostanie otwarty. Jeżeli nie to otworzy się mapa z ulicami na niebiesko w miejscach, gdzie jest dostępny.

Comment from Marek-M on 23 January 2023 at 08:32

Warto dodać, że skrót Shift+H otwiera adres URL podstawiając jako współrzędne środek ekranu JOSM (wg mnie powinny być podawane współrzędne z kursora myszy ale JOSM ma na to inny pomysł :) ).

Comment from starsep on 23 January 2023 at 15:46

Środek ekranu dla mnie jest bardziej naturalny. Raczej używałem wraz z pluginem TODO, aby sprawdzić zbiór obiektów. Potencjalnie możnaby dodać opcję konfiguracyjną na kursor myszy

Comment from Marek-M on 23 January 2023 at 16:40

Idzie się przyzwyczaić do tego środka ekranu. Przydałby się przynajmniej celownik na ekranie, żeby wiedzieć jaka lokalizacja jest wysyłana do URLa. Mimo wszystko jest to spore ułatwienie przy edycjach.


Login to leave a comment