OpenStreetMap

Dawniej już pisałem, że szczególnie interesuje mnie wpisywanie w dane OSM informacji o szeroko pojętych instytucjach użyteczności publicznej (tutaj). Jest ich stosunkowo sporo, a zważywszy też na stosunkowo dużą ilość miejsc mnie interesujących (tutaj) - można się w tym wszystkim pogubić! Tak więc, by ułatwić sobie prace i zapewnić ich względną kompletność, przygotowałem na własne potrzeby “checklistę”, na której odhaczam sobie to, co jest już wykonane, i co jeszcze do wykonania mnie czeka.

Wygląda ona tak (plik png): https://drive.google.com/open?id=1LXcjlWpwuWE_nV5DA0j1sxvfb1BRpIlL

Wersja drukowalna (plik pdf): https://drive.google.com/open?id=1RAvjZDyfl77VzJF-NQvMYtAWdluowNrz

A jeśli chcesz stworzyć własną checklistę na jej podobieństwo (arkusz LibreOffice’a): https://drive.google.com/open?id=1k1M7de583Cza1OQxlaAw7z4YU9JgwYPZ

W poziomy wiersz wpisujemy nazwę miasta (gminy, powiatu), a pionowe pozwalają nam “nie zapominać” o interesujących nas POI-ach.

Udanego uzupełniania danych!

Comment from RicoElectrico on 12 May 2020 at 09:19

Podoba mi się to :) Wiele z tych obiektów może jednak mieć nieoczywiste tagowanie, warto by było je tam dodać. Rozdzieliłbym też je na sekcje wg tego, co jest obowiązkowe w każdej gminie, a co w powiecie.

Comment from Piotr Strębski on 12 May 2020 at 11:09

W sumie myślałem o tym, pionowa kolumna po lewej skrajni - ale po namyśle stwierdziłem, że trudno to ustalić, bowiem wiele zależy od zasobności finansowej gminy.

Comment from Piotr Strębski on 12 May 2020 at 11:12

Albo od organizacyjnej struktury instytucji, która nie zawsze pokrywa się ze strukturą administracyjną kraju :-)

Comment from km2bp on 13 May 2020 at 20:08

Szkoda że urzędnicy w instytucjach rządowych nie poświęcą 5 minut na oznaczenie swej instytucji na mapie razem z adresem i wszystkimi danymi kontaktowymi. Nie tylko urzędnicy ale też firmy prywatne np. taki Inpost który nastawiał paczkomatów w moim mieście ale żeby je umieścić na mapie to już na to czasu nie starczyło. A ogólnie to dobra robota Piotr.


Login to leave a comment