OpenStreetMap

Hurda Fiyatları 2023

Mapper since:
January 03, 2023

Hurda Fiyatları 2022 verilerini öğrenmek için sitemizi ziyaret edin.

Alüminyum Hurdası Neden Değerlidir?

Sanayide pek çok maden kullanılmaktadır. Bunların başında demir gelmektedir. Demir kadar önemli ve yaygın olan bir başka madde ise alüminyumdur. Bu sebeple alüminyumun geri dönüşümü ve alüminyum hurdası önemli hale gelmektedir. Doğada fazla miktarda bulunmasına rağmen geri dönüştürülerek kullanılması da ekonomik bir çözümdür. Ekonomik kazanımının yanı sıra bu tip hurdaların işlendikten sonra doğaya atılması çevresel bir felaketi de beraberinde getirmektedir. Çevremizdeki pek çok aletin içerinde alüminyum bulunmaktadır. Bu madde fazla miktarda kullanıldığından alüminyum hurdası fazlaca rağbet görmektedir.

Hurda fiyatları 2023

Hurda Fiyatları 2023 - Alüminyum, Bakır, Krom hurda fiyatı, Çinko hurda fiyatı, Hurda Fiyatı Ne Kadar? Günlük yaşamda kullandığımız ve daha sonra bir köşeye ayırdığımız veya attığımız birçok metal malzemenin aslında birer geri dönüşüm ürünü olduğu unutulmamalıdır. Her evden küçük miktarlarda çıkan malzemeler toplandığından tonlarca kıymetli hurda malzemesi haline gelmektedir. Çünkü geri dönüşüm sayesinde tekrar yeni bir ürün olarak imalat sanayiine kazandırılmakta ve ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Ülkemizde son yıllarda gelişen geri dönüşüm bilinci sayesinde artık birçok malzeme çöpe atılmak yerine ayrıştırılmaktadır. Ayrıştırılan ürünlerin toplanması ve tasniflendirilmesi işlemleri Hurdacılar tarafından gerçekleştirilir.

Bakır Nedir ?

Dünyada en çok kullanılan metal gruplarından olan Bakır, geçmişten günümüze çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Bakır kırmızı ve kahverengi rengi ile yüksek elektrük ve ısı iletimi sağlamaktadır. En iyi iletkenler arasında Bakır yer almaktadır. Periyodik kimyasal cetvelde “CU” simgesi ile gösterilmektedir. Atom numarası 19 ve atom ağırlığı 63,54’tür. Yoğunluğu 8,93 gr/cm³ olan bakır tabiatta sülfürlü, oksitli ve kompleks halde yer almaktadır. Hurda bakır, bakırın değiştirilmiş bir şeklidir. Bakır değerli bir madde olduğu için hurda bakır da fazlasıyla değerlidir.

Herhangi bir amaç için oluşturulmuş ancak hurda olarak kullanılan bir nesne bozulur ve onarılamaz bir şekilde tahrip olur. Metal parçaları tanımlamak için kullandığımız bir terimdir. Bir alet veya makinenin parçaları zamanla bozulup hurdaya dönüştüğünde, yıpranmış olanları kullanmak ve geri dönüştürmek kaynak israfını önlemeye yardımcı olur ve çevrenin korunmasını destekler. Ayırt edici özellikleri nedeniyle hurdalarınız başkalarının hurdalarından net olarak daha değerli olabilir. Örneğin, sert değil yumuşaksa veya parlak renkli ve işlenmesi kolaysa, alüminyum hurdanız için tipik alüminyum hurdadan daha fazla ödeme alırsınız. Aracılar bu özelliklerdir.

Daha spesifik bir örnek vermek gerekirse profil demiri yerine dkp demir hurdası daha yüksek fiyatlar getirebilir. Ancak, çeşitli faktörlerin fiyatlandırmayı etkilediğini unutmayın. Daha fazla bakır içeren kabloların yanı sıra diğer kablo türlerini de satmaya çalıştığınızda hurdalarınızın değeri düşer. Bir şeyleri tek tek satarsanız finansal olarak fayda sağlarsınız. Beyaz kağıt, özellikle beyaz A4 kağıt, satılık diğer kağıtlarla birleştiğinde çok fazla değer kaybeder, ancak tek başına satarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Birkaç çeşit paslanmaz kromu birleştirmek, hurdanız için en düşük fiyatı sağlayacaktır. Özellikle harmanladığınız bileşenleri kendinize göre izole ederek daha fazla para kazanabilirsiniz. Firmalar rakiplerine göre daha yüksek fiyat vermekte ve hurda fiyatları günlük olarak belirlenebilmektedir. Kesin fiyat bilgisi almak için işletmeleri arayabilir ve müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Musluk Hurda Alımı

Batarya ve musluk hurda alımı söz konusu olduğunda firmamız en uygun fiyatları sunmaktadır. Tesisat ekipman hurdaları arasında görüntülenen bu hurdalar, en önemli yapı bileşenlerinden bazılarıdır. Bu ekipman parçaları sonunda faydalı ömürlerinin sonuna gelir ve bozulmaya başlar. Bu tür ürünler, geri dönüşümü teşvik ederken büyük miktarlarda satılabilir. Klozet, akü ekipmanları, musluk ekipmanları ve duş ekipmanlarının alım ve demontajını yapan bir işletmeyiz. İşimiz, dönüştürülen ekipmanın, kullanılabilirliğini kaybetmiş ekipmana işlevsel olarak eşdeğer olmasını sağlar.